Çorum'dan Spor Haberleri

VOLEYBOL KULÜBÜNDEN AÇIKLAMA

Çorum Voleybol Spor Kulübü Başkanı
Ali Haydar Teke bir açıklamada bulundu. Teke tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Kulüp olarak 30-40 bin lirayı geçmeyen bir bütçe ile 2.lig de bir sezonu tamamlayacak hatta bir veya iki takviye ile 1.lig için play off oynayabilecek bir alt yapıya sahibiz ancak maalesef Çorum’da kimse Voleybola özellikle de BAYAN VOLEYBOLUNA sıcak bakmıyor.

Ve maddi desteği bırak deplasman için araç teminine bile yanaşılmıyor. Geçtiğimiz sezon Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’in Ordu, Amasya ve Osmancık deplasmanlarında araç desteği, Akp İl Başkanı Sayın Yusuf Ahlatcı Bey’in de Rize Deplasmanında maddi destegi oldu. Onun dışında tamamen kaderi ile baş başa bırakılan bir kulüp olduk. Denilebilir ki madem maddi gücünüz yok neden bu işlere giriyorsunuz? Bir noktada haklı olunabilir ancak biz Çorumu seviyoruz. Çoruma, Çorumluya, Çorum Voleyboluna hizmet etmek istiyoruz. Çorumun her zaman profesyonel bayan voleybol takımı olsun, voleybol ile ilgilenen gençlerimize hedef olsun, sporun her alanında Çorumun marka değerine katkı olsun istiyoruz. Ve bunları yaparken gücümüz maddiyata yetmiyorsa bunu bize gücünüz yok ise neden bu işlere sunuyorsunuz demeye ne kadar hakkınız var bende bunu soruyorum. Çorum da bütün kamuoyu spora; siyasetin ve iş dünyasının destek verdiği konusunda hem fikir ancak karıştırılan bir şey var; Siyasiler ve iş dünyası sadece FUTBOLA destek veriyor. Futbola destek verince Çorum’da spora destek vermiş olmuyorsunuz sadece Futbola ve Futbol Takımına destek vermiş oluyorsunuz. Çorum’da farklı branşlarda binin üzerinde sporcu var öncelikle bunu ayırmak gerekir. Çorum Voleybol Spor Kulübü olarak bakarsak; Ne Belediye Ne bir Kurum Çorum da Bayan Voleyboluna destek olmaktan yana değil, aksine karşı bir tavır içersindeler ve biz bunun nedenini bir türlü anlamıyoruz. Kız çocuklarının spor yapma hakkı yok mu? Eğer böyle birşey varsa ve bunu biz bilmiyorsak bize de söyleyin de boşuna uğraşmayalım.

Bir Beden Eğitimi Öğretmeni olarak benim tek başıma gücüm sadece 1 sezona yetti ikinci bir sezonu çıkaracak gücüm yok ama bakıyorum KOSKOCA ÇORUM’un da kızlarına sahip çıkacak gücü yok! Bu takım tamamen Çorumun çocuklarından oluşmaktadır ve yine diyorum 5 yıldır edindiğim tecrübe bu çocukların Çorumda spor yapmaya hakları olmadığı yönünde çünkü bizim çocuklarımız Bayan ve TVF Bayan Voleybol 2. liginde mücadele ediyorlar. Yüzümüze karşı Bayan Voleyboluna tek kuruş vermem diyen İş adamından da bıktık bu da kesin ve net. Bu sene 4 oyuncumuz sırf bu sebebten Beden Eğitimi Spor Yüksekokuluna Çorum da değil farklı illerde müracaat edip Voleybol hayatına Çorum dışında devam edecekler bu yönde karar verdiler ve benim bu kararlarını değiştirecek gücüm kalmadı.

Bayan Voleybolunun üvey evlat, istenmeyen çocuk olmasından artık sıkıldık. 12 takımlı 2.lig de mücadele ediyoruz ve biz de Çorumu temsil ediyoruz, Yozgat’ı Amasya’yı felan temsil etmiyoruz yanlış anlamayınız ki keşke oraları temsil etsek !! belki üvey evlat değil öz evlat olurduk da bir Çorum sevdalısı olarak benim için işin en acı kısmı da bu.

Yıllardır tekrarlıyorum ama sesimizi kimseye duyuramıyorum. Şuan izin almadığım için ismini vermeyeceğim bir kurum 2.lig katılım bedeli olan 3 bin lirayı karşıladı çok teşekkür ediyorum ancak ligde oynamak için şuan maddi gücümüz yok ve lig başlayana kadar ligi kaldırabilecek bütçe bulamadığımız takdirde takımımızı ligden çekiyoruz ve 5 yıllık emeklerimiz ile A Takım seviyesinde oynayabilecek düzeye getirdiğimiz 25 oyuncumuzu ve bu oyuncuların hayalleri tek kalemde boşa çıkarmak zorunda kalıyoruz. Daha da kötüsü birçoğunun Voleybol hayatı ya bitecek yada mecburen Çorum dışında devam edecek.

Bizlere bu durumu yaşatan bütün Siyasilerimize, İş Adamlarımıza ve Emeği geçen herkese teşekkür ederim !!!”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu