Çorum Ekonomi Haberleri

VOLKSWAGEN’E ERDOĞAN’DAN “OLUMLU” YAKLAŞIM

Ahmet Sami Ceylan Volkswagen otomobil fabrikası için Recep Tayip Erdoğan Olumlu yaklaşım olarak değerlendirdi.

Çorum Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, geçtiğimiz hafta içinde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çorum halkının, Türkiye’de kurulması planlanan Volkswagen otomobil fabrikasının Çorum’a kazandırılması yönündeki isteğini ve beklentisini iletti.
Konunun, Çorum’da büyük heyecan yarattığını, işadamı Ahmet Ahlatcı’nın ise, Çorum’la birlikte bölgenin de kaderini değiştirecek olan bu büyük yatırıma öncülük etmeye hazır olduğunu dile getiren Milletvekili Ceylan, “Sanayileşme çabasındaki Çorum, zatıalilerinizden himmet bekliyor” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Çorumluların bu isteği ile ilgili hiçbir olumsuz ifade kullanmaması ve Milletvekili Ceylan ile Ahlatcı’dan, Volkswagen firmasının Alman CEO’sunu Türkiye’ye getirip  kendisiyle görüştürmelerini beklediğini vurgulaması, “olumlu” bir yaklaşım olarak değerlendirildi.
Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, otomotiv sanayiinin Çorum’u ekonomik bakımdan çok ileri noktalara taşıyacağını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, şartlar olgunlaştığı takdirde Çorum lehine tercihte bulunacağı kanaatini taşıyorum. Sonuna kadar bu dev yatırımın takipçisi olacağım. Değerli işadamımız Ahmet Ahlatcı ile birlikte, gerekli zemini hazırlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu