Çorum Ekonomi Haberleri

YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI’NIN %79’U TAMAMLANDI

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Belediye yatırımların hakkında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir Yeni Belediye Hizmet Binası’nın fiziki gerçekleşmesinin %79 olduğunu belirtti.

Zahir Konuşmasında Kentpark’a 55 milyon lira, Kent meydanına 22 milyon 543 bin 924 lira, Erzurum Dede Parkı’na 2 milyon 320 bin lira ve 26 semt parkı olmak üzere toplamda parklara 82 milyon 513 bin 924 lira harcandığını söyledi. Alper Zahir, şehrin her yerinde 300-400 metre mesafeye bir semt parkı düşeceğini Çorum’un toplamda 236 semt parkına sahip olduğunu anlattı.

Yeni Belediye Hizmet Binası’nda fiziki gerçekleşmenin %79 seviyesine geldiğini belirten Başkan Yardımcısı Zahir, mezbahadaki gerçekleşmenin %98, Velipaşa Hanı’ndaki gerçekleşmenin %82, mahalle mescitlerindeki gerçekleşme oranının %88 olduğunu ve bir çok projenin de tamamlandığını dile getirerek tarih ve kültür gezileri kapsamında 2018 yılında 20 bin kişinin geziye yollandığını vurguladı.

Belediyenin sorunlarından da söz eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, İlave Atık Su Arıtma Tesisi ihtiyacının bulunduğunu bu konuda Çevre Bakanlığı A.B Daire Başkanlığı ile IPA kapsamında yaptırılması için temasların sürdüğünü dile getirdi. Osmancık Caddesi Üst Geçidinde aşırı trafikten yolların kilitlendiğine dikkat çeken Alper Zahir, yeni yapılacak olan İskilip yolu ile Akşemseddin Caddesi bağlantı noktasına seviyeli kavşak yapılmasının bu sorunu çözeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir