fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

YENİ ERBAA KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan’ın Antalya Kaş Kaymakamlığına atanması dolayısı ile boşalan Erbaa Kaymakamlığına Mustafa Temiz atandı.

30.10.2019 İçişleri Bakanlığı onayı ile 04.11.2019 tarihinde ilçemizde  göreve başlayan Kaymakam Mustafa TEMİZ’i,  Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetimi,  Kurum amirleri, Belde ve Belediye Başkanları,  Oda ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları Makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.
MUSTAFA TEMİZ KİMDİR?
1980 yılında Amasya ili Taşova ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Suluova’da tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2003-2005 yılları arasında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak çalıştı. 2005 yılı şubat ayında Mülki İdare Amirliği mesleğine Çorum Kaymakam Adayı olarak başladı. Çeşitli staj evrelerinin ardından Çankırı’nın Atkaracalar İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Bilgi-görgü arttırma ve İngiliz idari sistemini tanıma amacıyla gönderildiği İngiltere’de bir yıl süreyle dil eğitimi aldı, daha sonra sırasıyla Sakarya-Taraklı, Sivas-Gölova, Hakkâri-Çukurca, Samsun-Ladik, Kayseri-Hacılar, Hakkari Vali Yardımcılığı,Elazığ-Sivrice Kaymakamlığı ve en son olarak Eynesil Kaymakamlığını yürütmekte iken, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 30.10.2019 tarihli geçici görevlendirme onayı ile Erbaa Kaymakamlığına atanan Mustafa TEMİZ, 04.11.2019 tarihi itibariyle ilçedeki görevine başlamıştır.
Başa dön tuşu