Çorum Siyaset Haberleri

YILMAZ’DAN ÇOK TARTIŞILAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA: “SAYIN BAŞKANI T.C. İBARESİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?”

Çorum Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, dünki belediye meclis toplantısında sunulan önerge ile ilgili açıklama yaptı.

Çorum Belediye Meclisine sunulan ve oy çokluğu ile reddedilen önerge için CHP ve MHP Belediye Meclis Üyelerinin olumlu oy kullandıklarını belirten Yılmaz;

“T.C. den rahatsız olan iki kesim var. Birisi PKK diğeri AKP. Kimler terörün yanında, kimler teröristlerle işbirliği içerisinde takdir milletimizin. Hamasi laf kalabalığı ile vatan sevgisi olmaz. FETÖ deyince aldatıldık. T.C. deyince “ne gerek var gönülden seviyoruz” laflarına milletimiz artık inanmıyor. Vatan sevgisi şayet sadece gönülden geçirdiğimizle oluyorsa bizde tüm terörü gönülden kınıyoruz. O zaman Suriyeye Mehmetciğimizi savaşa göndermeye ne gerek var. Gönülden kınıyoruz işte. Demekki icraat gerekiyor. Sayın başkanı T.C. (TÜRKİYE CUMHURİYETİ) ibaresi neden rahatsız ediyor? Bu sorunun cevabı çok önemli CHP olarak bunun peşini bırakmayacağız. Ayrıca bize destek veren MHP Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ediyoruz. Vatan sevgisinin siyaseti, hesabı olmaz.” dedi.

MECLİSE SUNULAN ÖNERGENİN TAM METNİ:

Ülkemiz bugünlerde çok çetin bir sınav vermekte. İktidardan gelen açıklamalara göre savaşa girmiş durumdayız. Birlik beraberliğin en üst çatı noktası vatan ve Bayraktır. Vatanımız söz konusu olduğunda akan sular durur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği vatanımıza sahip çıkmak hepimizin vatandaş olarak borcudur. Daha önce defalarca teklif etmemize rağmen belediye logo ve tabelalarına TC ibaresinin eklenmesi ile ilgili teklifimiz belediye yönetimi tarafından dikkate alınmadı. Her türlü terör iftirası ile yaftalanmaya çalışılan CHP olarak PKK terörünün karşısında olduğumuzu bir kere daha açık ve net bir şekilde dile getiriyor, Türkiye Cumhuriyeti ibaresi olan TC’nin belediye tabela ve logolarına eklenmesini teklif ediyoruz.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu