TokatTokat'dan Güncel Haberler

ZİLE BELEDİYESİ ELEKTRİKTE YÜZDE YÜZ TASARRUF SAĞLAYACAK

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, OKA tarafından desteklenen Güneş Enerjisi Santrali projesiyle elektrik sarfiyatında yüzde yüz tasarruf sağlayarak bölgede bir ilke imza atacaklarını söyledi.
Tokat’ın Zile İlçe Belediyesi, Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteklenen proje kapsamında Zile belediyesi ve bağlı kuruluşların enerji sarfiyatları profesyonel bir firma tarafından analiz edildi. Çıkan rapora göre, yüzde yüz tasarruf uygulaması yapılacak.
17 trilyon maliyetli proje kapsamında ilçede 16 dönüm araziye 2.6 megavat gücünde Güneş Enerji Santrali kurulacak.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, enerji tasarrufu ile ilgili bir ilke daha imza attıklarınını söyledi.
Yapılan çalışmalarla vatandaşların cebimden çıkan paranın boşa harcanmasının önüne geçtiklerini ifade eden Başkan Sargın, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan belediye gelirlerinde tasarruf için birçok çalışma yaptık. Gereksiz harcamalar ciddi anlamda kasamıza geri dönerken milli servetimizi korumuş oluyoruz. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz enerji kaynaklarının etkin ve verimli biçimde kullanımı, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmamızı olanaklı kılar. Yerel yöneticiler olarak bu konuda bize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir