Tokat'dan Güncel Haberler

ZİLE BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Zile Belediye Başkanlığı ile Hak- İş Konfederasyonu’na bağlı olan Hizmet İş (tüm belediye ve genel hizmet işçileri) sendikası arasında belediye çalışanlarını kapsayan 2 yıllık toplu sözleşmesi imzalandı.
Sözleşme kapsamında belediye çalışanlarının maaş , ücret ve sosyal haklarının tamamına %5 oranında zam yapıldı. Sözleşmeyi Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN, Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul DEMİR ve Belediye temsilcisi Abdullah AYTEKİN imzaladı.
Sendika işyeri temsilcisi Abdullah AYTEKİN sözleşmeden genel anlamda memnun olduklarını ifade ederek” Belediyemizin kısıtlı imkanlarına rağmen işçi arkadaşlarımızın haklarını en iyi oranda aldığımızı düşünüyorum. Burası bizim ekmek kapımız en iyi şekilde çalışıp maaşlarımızı helal ettirmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza da sözleşme için teşekkür ediyorum” dedi.
Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN da “elimizden geldiğince imkanlarımızı zorlayarak memur maaşlarının üstünde çalışan arkadaşlarımıza zam verdik. Devletimiz memura %4 zam vermişti biz de bir puan artırarak %5 artış sağladık. Gönül ister ki emekçi kardeşlerimize daha çok hak ve imkan sağlayalım. Belediyemizin ekonomik sıkıntılarını her geçen gün hafifletiyoruz. Bütçe imkanlarımız iyileştikçe işçi kardeşlerimizin sosyal imkanlarını da iyileştireceğiz”dedi.
Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul DEMİR de sözleşmeden memnun olduklarını ifade ederek” Toplu sözleşmemizde işçi kardeşlerimizin haklarını en iyi şekilde savunduk. Malum işverenin imkanları da sınırlı olmasına rağmen tüm hak ve ücretlerde %5 lik bir artış sağlandı. Hayırlı olsun” dedi

Benzer Haberler

Başa dön tuşu