Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

ZOR ZAMANLARIN ADAMI

Sol yanımın sızısıdır Kazova. Toprağın üzerinde dururken son karlar ve kırağı, ev ahalisi koşar tarlaya. Yararlar karnını toprağın. Kısmet, ya şeker pancarı için, ya ayçiçek ya da buğday içindir. Domates için vakit erkendir

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığına yeniden seçilen Ömer Sağol da Kazovalı, Üzümörenlidir. 60 yıldır Tokat’ta Sağol Mağazasının mahdumudur. Kazova da büyük toprak sahibi çiftçidir, bey oğludur. Yüzlerce tarım işçisine istihdam sağlar, Osman Sağolun özenle yetiştirdiği üzümler, organik sebzeler soframızı süsler.

İşinde başarılıdır. Siyaset babadan mirastır. Osman Sağol amcanın TSO daki meclis başkanlığı hala anlatılır. Girişimci bir ailedir. Belki bilmiyorsunuzdur, iş hayatının bu harala gürelesi içinde Ömer Sağol dışardan iki üniversite bitirir. Biri Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, diğeri de Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği. Serde çiftçilik varya, şimdi de tarım üzerine bir üniversite de dirsek çürütüyor. Başkan Ömer Sağol, siyasete ANAP ta başlar. Yine İl başkanı olarak. Çöküşteki bir partiye yeniden ivme kazandırır.

Kongreyi bir videodan izledim ve Ömer Sağolun listesini gördüm. Denge, hedef, atılım ve bir uzun soluklu yürüyüşün yol arkadaşları oluşturulmuş sanki. İYİ Partinin merkez politikaları beni ilgilendirmiyor. Yerel siyasette kalite çıtasının tırmanışı, siyasetçi gradosu ve kıratının yükselişi beni ilgilendiriyor.

Kongresini yapan CHP İl Başkanı Çağdaş Kutgöz’de, İYI Parti İl Başkanı Ömer Sağol’da bu ifademin tam karşılığı siyasetçilerdir. Diğer partilerimizin de bu kalite zincirini bozmamalarını ümit ediyorum.

Zor zamanların adamı dedik, Ömer Sağol için. Bunu boşu boşuna söylemiş değilim. İşinde de, tarladaki üreticiliğinde de insan odaklı ve istihdam hedefli çalıştığı gibi, il liderliğini yaptığı İYİ Parti’de de, başarıya gidecek yol haritasını belirleyerek, takım anlayışı içerisinde hareket edecektir. Nitekim, kurucu başkanlığıyla başlayan İYİ Parti’deki kısa serüveninde, önemli işlere imza attığı inkar edilemez.

Ömer Sağol gibi, eleştiriye tahammül eden demokrasiyi özümsemiş siyasetçilere bugün daha çok ihtiyacımız var.

Tekrar, İYİ Parti Tokat İl Başkanlığına seçilen Başkan Ömer Sağol ve yönetimini tebrik ediyor, ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler yapmalarını diliyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster