fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

AK Parti Tokat Millet Vekili Adalet Komisyonu Üyesi Av. Mustafa Arslan’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla 3 Aralık günü ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum düşüncesinin önemli bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. Çünkü tüm insanlar aynı zamanda birer engelli adayıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti hükümetlerimiz 19 yıl boyunca engelli vatandaşlarımız için fiziki engelleri kaldıracak yatırım, hizmet ve mevzuat çalışmalarını hayata geçirmiştir. Sosyal devlet anlayışının gereği olarak eğitimden evde bakım hizmetlerine, istihdamda pozitif ayrımcılıktan engelli haklarına kadar pek çok soruna çözüm getirilmiştir.

Bedenindeki engeli kendisine engel olarak görmeyip, toplumsal hayata devam eden engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu