Amasya

Amca Yadigarı: Av. MEHMET CAN

Tokat’ın en bilinen avukatlarından. Işıltılı bir mesleki hayatı var. Pazar’ın Tatar köyünden. Merhum amcası Erol Can, hem okul arkadaşım hem de yarım asırlık dostumdu. ANAP Pazar İlçe Başkanıyken de yol arkadaşımdı. İşte, Av. Mehmet Can’a “Amca yadigarı” demem, bundandır.

Varlıklı bir aile olmasına karşılık, bunu karşısındakine hissettirmeyen bir tevazu libasını hep sırtında taşıdı merhum Erol Can. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Av. Mehmet Can, eskiden tanıdığım Osman İpek kardeşimle birlikte Tokat Gazeteciler Cemiyetinde ziyaret ettiler. Uzun sayılacak sohbetimizde doğal olarak mevzu siyasete geldi. Daha önce milletvekilliği için AK Partiden aday adayı olduğunu biliyordum. Önce, kısmet nasip abi diye geçiştirse de, gözleri ve gönlünün ülkesine ve Tokat’a siyaseten de hizmet etmek istediği anlaşılıyordu. Sorularım, gözlerindeki mahcubiyeti ışıltıya bıraktığı çok açık görülüyordu.

Daha önce de yazdım, seçimler ister erken isterse 2023 yılında yapılsın, Reisin teşkilat toplantılarında yaptığı vurgu:Kendisinin de şahsi oyu olacak. Ç0nkü, önümüzdeki seçimler hiçte kolay değil ve sadece Reisin sürüklemesi yetmiyor.

Mehmet Can’ın farkı da burada. Çünkü, mübalağa etmiyorum Kazova Havzasında 60 bin dolayında oyu var. Üstelik her partiden, üstelik Mehmet Can’ın adaylığıyla peşine düşecek bir kitledir bu. Bir de Erbaa, daha doğrusu Kelkit Vadisi var.

Bütün bu artılar değerlendirilir mi? Bilmiyorum. Çünkü partilerin kafa yapısı pek rasyonel çalışmıyor. Bu sefer, mesela AK Parti gerçekçi bir yaklaşım sergilerse Av. Mehmet Can listenin iyi bir yerinde milletvekili adayı olur ve total oyları artırır.

Gönlüm amca yadigarı Mehmet Can’dan yana. Tabii kendisinin de bu 1-1.5 yıllık süreçte halkın gönlüne girmesi gerekirken, partisinin bünyesinde ki çalışmaların içinde yer alması gerekiyor. Elbette, yazacağım başka şeylerde var ama şimdilik bu kadarla yetineyim.

 

.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu