Çorum Gündemi

Aşgın’dan sert cevap: “CHP’nin geçmişi çok kara, yanlışlarla dolu”

Çorum Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısı gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak imar konularının görüşüldüğü meclis toplantısı öncesi gündem dışı konuşma yapan CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’ın eleştirilerini cevaplayan Başkan Aşgın, verdiği cevaplarla meclise damga vurdu. Başkan Aşgın, CHP’nin geçmişinin kara olduğunu belirterek bugün gelinen noktada HDP’lilerle CHP’lilerin aynı kürsüyü paylaştığını vurguladı. 

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Eylül ayı Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı konuşma yapan CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’a çok sert cevap verdi. Yılmaz’ın AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya yönelik eleştiriler esnasında sarf ettiği sözlerin kabul edilebilir olmadığını ifade eden Başkan Aşgın, “Bir kere siz bir yere taş atıyorsanız, cama taş atıyorsanız önce kendinize bakacaksınız. Açıklamanız net olacak. Tecavüzler konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişi üzülerek söyleyeyim geçmişi çok karadır, yanlışlarla doludur. Burada tek tek saymıyorum ama hemen hemen birçok teşkilatında maalesef üzülerek söylüyorum bu çirkin hadiseler var.” dedi.

 

Eleştirilere uygun bir üslupla cevap verilmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Aşgın, “Siz tecavüz derseniz, siz taciz derseniz biz de CHP’nin bu fotoğraflarını yayınlarız arkadaş. Herkese de gösteririz. Önce kendi mahallene bakacaksınız.” diye konuştu. 

 

*********

 

“HDP’lilerle CHP’liler aynı yolda yürüyor”

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum olaylarını anma programında HDP’li vekillerle CHP’li yöneticilerin bir araya gelmesini ve aynı kürsüden konuşma yapmalarını eleştirdi. 

 

HDP ile CHP’lilerin katıldığı mitingin fotoğrafını Belediye Meclis Üyelerine gösteren Başkan Aşgın, “Şu fotoğrafa iyi bakın, kimler HDP ile aynı yolda yürüyor.  Burası milliyetçi muhafazakâr kesimin en yoğun olduğu illerden Çorum. Onlarca şehidimiz var, şehitliğimiz var. Bizim Çorum’da HDP milletvekili mi var? Var da biz mi bilmiyoruz? HDP’li bir milletvekili neymiş Çorum olaylarını anmaya geliyormuş. Biz acımızı kendimiz anarız kardeşim. HDP’nin milletvekiline, PKK ile yol yürüyenlere bu şehirde izin yok. Kadeş Barış Meydanı’nı kirletti bu adamlar. HDP’li vekiller gelsin, PKK’lılar gelsin diye, o meydanda naralar atsın diye biz o meydana Kadeş Barış Meydanı ismi vermedik. Biz bu şehitlerimizi bu gazilerimizi orada yatan şehitlerimizi asla unutmadık unutturmayacağız. Öyle Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya bu şehirde asla izin vermeyeceğiz arkadaşlar. Siz HDP ile yol yürüyeceksiniz, meclis üyesiyle beraber unutmadık unutturmayacağız diyeceksiniz. Bizim Kadeş Barış ismini verdiğimiz yeri kirleteceksiniz. Biz tüm bunlara rağmen susacağız, ondan sonra gelip burada kardeşlik ve barış diyeceksiniz öyle mi? Hadi ordan.” diye konuştu. 

**********

 

CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’dan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren kadına methiye

 

“Abla başımızın tacı”

 

Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısında konuşan CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, 26 Ağustos’ta Çorum’u ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Münevver Arıcı’yla ilgili yaptığı konuşmada “Abla başımızın tacı” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ayakkabıcılar Arastası’nda esnaf ziyareti yaptığı esnada Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Münevver Arıcı için “Ablamızın demokratik hakkıdır oy vermez, sevmez. Genel Başkanımız eleştirebilir ki -Genel Başkanımız çıktı televizyonlarda evine misafirliğe bile gidebilirim dedi.” diye konuştu. 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu