TokatTokat'dan Güncel Haberler

CAN DOSTLARI İÇİN DOĞAYA 10 BİN KG YEM BIRAKILDI

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 10 bin kg. yemin doğaya bırakıldığını ifade ederek, “Tokatlı hemşehrilerimizden de yaban hayatını unutmamalarını, hayvanları bu soğuk kış gününde yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Yaban hayatındaki hayvanlarımız, bizim dostlarımız, canlarımız. Onları yalnız bırakmıyoruz” diye konuştu.

Haber Editörü: Taner Yeşilsu

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için düzenlenen doğaya yem bırakma programına katıldı.

MEMLEKETİ İNSANIYLA, DOĞASIYLA, SEVİYORUZ

Valilik koordinesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlükleri işbirliğiyle Gıj Gıj Mevkiinde düzenlenen programda açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, memleketi insanıyla, doğasıyla, hayvanıyla sevdiklerini söyledi.

CAN DOSTLAR İÇİN DOĞAYA 10 BİN KG YEM BIRAKILDI

10 bin kg. yemin doğaya bırakıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bütün hayvanları önemsiyoruz. Bu kapsamda doğaya, vatandaşlara da güzel örnek olabilmek için yem bıraktık.” dedi.

TOKATLILARDAN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE YABAN HAYVANLARINI UNUTMAMALARINI İSTİYORUZ

Vali Dr. Ozan Balcı, “Karla mücadelede devlet olarak jandarma, polisimiz, AFAD’ımız, Kızılay’ımız hazır ve nazırlar. Kamu hizmetlerini yürütürken yaban hayatını da unutmadık. Çünkü biz onlarla da beraber yaşıyoruz. Yaban hayvanları da bizim için çok önemli. Bugün de onlar için buğday, arpa ve diğer besinleri doğaya bırakıyoruz. Buradaki amacımız bir bilinç, duyarlılık oluşturmak. Bizim devletimiz, milletimiz merhametli, hayvanları da unutmuyoruz. Tokatlı hemşehrilerimizden de yaban hayatını unutmamalarını, hayvanları bu soğuk kış gününde yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Yaban hayatındaki hayvanlarımız, bizim dostlarımız, canlarımız. Onları yalnız bırakmıyoruz. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.
Konuşmanın ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler doğaya yem bıraktı.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu