fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

ÇORUM’UN SEVİLEN BAŞHEKİMİ HAKKINDA İLGİNÇ SORUŞTURMA

Geçtiğimiz günlerde bir sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla Afrika’nın Mali ülkesinde sağlık hizmeti vermek amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ziyarette bulunan ve iki günde afrikada 900 hasta muayene eden ve onlarca sünnet yapan Çorum’un sevilen başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli hakkında soruşturma başlatıldığı iddia ediliyor.

Konuyla ilgili haberlerin yayınlanmasıyla birlikte birçok vatandaştan konuyla ilgili whatsapp ihbar hattımıza yorumlar gelmeye başladı.

AFRİKA’YA SAĞLIK HİZMETİ VEREN BİRÇOK DOKTOR VAR

Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada tüm Türkiye’de olduğu gibi geçtiğimiz yıllarda Çorum’da görev yapan birçok başhekim veya doktorun da Afrika’da hafta sonu ameliyat, muayene gibi hizmetleri vermeye gönüllü olarak gittikleri, bu personeller hakkında ise hiçbir soruşturma yürütülmediği gibi verilen hizmetleri öven haberler yapıldığı ortaya çıktı.

ALTI BAŞHEKİM YARDIMCISI VAR

Kendisi de Çorumlu olan Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli ile birlikte haftasonu düzenlenen geziye katılan iki başhekim yardımcısının da hastanede olmadığı, imza yetkilisi bulunmadığından ameliyata girecek hastaların mağdur edildiği iddiasının ise olaya tepkisini gösteren birçok vatandaş tarafından aynı görev ve yetkilere sahip 4 başhekim yardımcısının daha bulunması gerekçe gösterilerek yalanlandı.

SEZİKLİ’NİN ÇALIŞMALARI OLUMLU KARŞILANIYOR

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Sezikli ve yönetimi tarafından ortaya konulan kriz yönetiminin Çorum Valiliği başta olmak üzere tüm çevrelerden takdir topladığı, hastane kantininin yüksek fiyatlarından dert yanan vatandaşın sesine kulak vererek yeni bir marketin açılmasını sağladığı ve bunun gibi birçok hizmet ile başarılı işlere imza attığı biliniyor.

Çorum başta olmak üzere Amasya, Kastamonu, Çankırı gibi birçok komşu ile de hizmet veren ve her gün binlerce kişinin başvurduğu hastanenin yöneticilerinin de son yayınlanan genelgeyle kamu personeline 22 Mart’ta getirilen yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldığı ve izne gerek olmadığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu