fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

Doğa harikası Zinav gölü tabiat parkı Reşadiye Belediyesi tarafından işletilecek

Tokat’ta yılın dört mevsimi farklı bir güzelliğe bürünen Zinav gölünde Tabiat Parkı Reşadiye Belediyesi tarafından işletilecek.

Tokat Valiliğinin destekleri ile Reşadiye Kaymakamlığı İlçe Proje Ofisince hazırlanan “Zınav Gölü Tabiat Parkı” projesi tamamlandı. Proje kapsamında; Zınav Gölü mesire ve kanyon alanına yapılan düzenlemelerle yürüyüş yolları, kır lokantası, mescit, otopark, piknik üniteleri, çocuk oyun parkları, çardakları ve kamelyalar yapıldı. Ayrıca mesire alanından kanyona geçişi sağlayacak 2,2 km uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu tamamlandı. Yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan çalışmalarla eşsiz doğa manzarasıyla Zinav gölü turizme kazandırıldı. Reşadiye Belediyesi tarafından işletilecek olan Zinav gölünde Tabiat Parkına yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Zinav gölü tabiat parkı sosyal tesis işletmesinin belediye tarafından yapılacağını belirterek, “Reşadiye’mize artı değer katacak olan tesislerde yapılan çalışmaların sonuna gelindi. Belediye olarak burasını kiralayarak işletmesini biz yapacağız. Kısa bir zamanda bu turizm alanını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Hedefimiz bu eşsiz manzarayı ve doğayı başta ilçemiz olmak üzere tüm Türkiye’de tanıtıp, kaliteli hizmetler ve uygun fiyatlarla yöresel lezzetlerimizi de katarak insanlarımızı ağırlamak ve misafir etmektir” dedi.

Kanyon turizme kazandırılacak

Projenin ikinci aşamasında Zinav Gölünü kirleten suların temizlenmesi, üçüncü aşamada ise doğa harikası Zinav Kanyonun turizme kazandırılması planlanıyor. Zinav Gölü tabiat parkının bir parçası olan kanyon birçok canlı türünün doğal yaşam alanı içerisinde yer alıyor.  Doğa harikası ekstrem sporcuların dikkatini çeken kanyon, sporcuların yanı sıra vatandaşları da cezbediyor. Bunaltan sıcak havalarda vatandaşlar kanyonun içinden geçen akarsuda yürüyerek serinliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu