fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN KARARIN GERİ ÇEKİLMESİNİ BEKLİYORUZ

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Tokat’ta yaşanan sağlık skandalını şiddetle kınayarak, “Sağlık Bakanlığı’nın hastane hakkında vermiş olduğu kapatma kararının bin an evvel geri çekilmesini bekliyoruz” dedi.
İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Tokat’ta yaşanan sağlık skandalına ilişkin olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Sağol, açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti;
“Bilindiği üzere güzel şehrimiz Tokat ve Tokat halkı adına Tüm Türkiye de üzüntü ve utanç verici bir hafta yaşamaktayız. Bir vatandaşımızın, canını emanet ettiği hastanede böylesine elim bir olay yaşaması ülkede ki sağlık kurumlarındaki denetimin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini kanıtlamış olmaktadır.
ŞİDDETLE KINIYORUZ
Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Hastane Görevlileri tarafından Hasta vatandaşımıza yapılan bu muameleyi de şiddetle kınıyoruz.
Tüm bunlar ışığında sormak istediğimiz soru ise ”Hastanelere bu kadar ihtiyaçken Pire için yorgan yakılması, 3-5 kişinin fevri davranışının koskoca bir hastaneye mal edilip Aynı hastanede tedavi gören hastaların ve işini layığıyla yapan Hastane personeline bu işin faturasının kesilmesi vatandaşlarımız açısından ne kadar doğru bir karar?” Hangi kurum veya özel şirketin çalışanlarının bireysel hataları o şirkette,kurumda çalışanların ekmeğiyle oynayacak şekilde çözüldü şimdiye kadar?
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN KARARIN GERİ ÇEKİLMESİNİ BEKLİYORUZ
Yapılan yanlışa yanlışla cevap vermek devlet otoritesi ve devlet aklı değildir. Sağlık Bakanlığını bu konuda göreve çağırıyor ve alınan bu yanlış kararın geri çekilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Özellikle Tokatımız gibi küçük bir şehirde bile mevcut hastane sayısı yetersiz kalıyorken eldeki mevcudu dahada düşürmenin doğru bir karar olmadığını açıkça söylüyoruz. Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan saldırılar, sağlık çalışanlarımızın ülkemizi terk ediyor durumuna gelmesi geleceğimiz için yeteri kadar tehdit oluşturuyorken, maalesef aynı meslek grubundan böylesine liyakatsiz insanlarında çıkıyor olup toplum nezdinde kutuplaşma yaratması ne kadar yanlışsa bu kutuplaşmayı körükleyecek adımların ise sağlık bakanlığı tarafından atılması o kadar yanlıştır.
PİRE İÇİN YORGAN YAKMANIN BEDELİ GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ ÖRNEĞİ
Pire için yorgan yakmanın bedeli olan Gülhane Askeri Tıp Akademisi örneği gözler önünde duruyorken aynı hatanın tekrarlanmamasını diliyoruz. Bildiğiniz üzere Orta Doğu ve Avrupa’nın en donanımlı askeri hastanesi olan, Başta Amerika Birleşik devletleri olmak üzere tüm NATO ülkelerinin Askeri doktorlarına eğitim veren Hastanemiz olan GATA 15 temmuz hain darbe girişiminden sonra askeri faaliyeti durdurulmuş, Alanında Uzman olan Askeri Tabiplerimiz emekli edilmiş veya başka hastanelerde görevlendirilerek Tarihi Askeri Tıp Akademisi birikimi bir şekilde yok edilmeye mahkum edilmiştir. Her kurumda çürük meyvenin olduğu ve bilindiği halde kurumu komple kapatmanın veya faaliyetini durdurmanın art niyetli odaklarca yapılma ihtimalinide göz önünde bulundurduğumuzu belirtiyoruz.
Sağlık bakanlığından ve savcılıktan görevlerini tam olarak yapmalarını olayın Sorumlularının elbette cezasız kalmamasını ama hastanenin faaliyetininde hastane personelinin ekmeğiyle ve hastanede yatan hastalarımızın sağlık durumlarıyla oynayarak kapatılmaması gerektiğine inanıyor bu inancımızıda siz değerli kamuoyuna açıklıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu