fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

SGC Olağan Üstü Kongresini Gerçekleştirdi

Sivas Gazeteciler Cemiyeti (SGC) bugün (28 Aralık 2021) tarihinde gerçekleştirdi. Merhum Başkan Fikret Ünsal Onursal Başkan olarak ebedileştirildi.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti (SGC) bugün (28 Aralık 2021) tarihinde Sivas Gazeteciler Cemiyetinde Olağan Üstü Genel Kurulunu yaptı. Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal’ın vefatın ardından Başkanlığa atanan Hakan Sezerer SGC Yönetim Kurulu ile birlikte Cemiyete yeni üyelerin üye olmasıyla temsil gücünü artırmak adına Olağan Üstü Kongre kararı alınmıştı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca olağan üstü kongreye canlı olarak bağlanarak seçimin hayırlı olmasını diledi. Başkan Karaca; ” İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile görüşerek basının içinde bulunduğu zor durumu anlattık. Ay sonuna kadar mutlak surette Basın İlan Kurumu Zammını çıkacağını söyledi. Ayrıca büyük sıkıntı yaşayan TV’lerin uydu bedelleri konusunda da iyileştirilmeye gidileceğini bize ifade ettiler. Sivas Gazeteciler Cemiyetinin kongresi hayırlı olsun ve yakın bir zamanda da ilinizi ziyaret edeceğim.” dedi.

Yapılan olağan üstü kongrede Merhum Başkan Fikret Ünsal Kongre Divanına verilen dilekçe ile Onursal Başkan olarak kongreye katılan tüm üyelerin oy biriliğiyle ebedileştirildi.
Mali bütçe ve faaliyet raporunu SGC Genel Sekreteri ve Divan Başkanı Osman Nuri Kesici okuyarak oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.
Seçim yeni Yönetim ve Denetim Kurulu tek liste olduğu için açık oylama yapılarak oy birliğiyle kabul edildi.
Başkan Hakan Sezerer kapanış konuşmasında “Yerel medyanın sorunlarını biliyoruz. TGF olarak ve SGC olarak hem basın kuruluşlarının hem de basın çalışanların hakkını korumak ve birlikteliğimizi artırmak için aldığımız olağan üstü genel kurulda oluşan yeni yönetim Sivas Basınına güç katacaktır. Onursal Başkan olarak Fikret abimizi cemiyetimizde yaşatacağız.” dedi.

Sezerer; “Yeni seçilen yönetim kurulu Cemiyetinin Yönetim Kurulunda yapılacak toplantı ile görev dağılımı yapılacaktır. Yeni yönetimiz hayırlı olsun.” dedi.
SGC Olağan Üstü Yönetim Kurlunda şu isimler yer aldı:

Hakan Sezerer (Başkan), Osman Nuri Kesici, Yılmaz Kozu, İsmail Dursun, Yusuf Ziya Ünsal, Şeref Gülmez, Yılmaz Kozu, Hatice Kurt, Nejdet Çömlekçioğlu, Hilal Sezerer, Yasemin Tuğçe Kaya, Regaip Tütüncü, İsmail Ayhan ve Mehmet Bozduman
Mehmet Bakır, Oğuz Demirkaya, Cemil Duymaz, Ahmet Çınar, İshak Kaan Usta, Selcen Küçükçonğar, Talha Deniz Demirkaya ve Kemal Doğan
Olağan Üstü Genel Kurul sonrası SGC üyeleri Şehit Gazeteci İsmail Güneş Basın Sitesinde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu