fbpx
Tokat

Vali Dr. Ozan Balcı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 98. yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim En Büyük Eserim” dediği, milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, Atatürk’ün önderliğinde insanüstü bir gayret ve fedakârlıkla, bağımsızlık mücadelesi ile elde edilen eşsiz bir zaferle kurulmuştur.
Tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.
Bu umudun merkezi olmamızın temelinde, milletimizin; mertliği, cömertliği, şefkati, merhameti, kahramanlığı ve birçok özelliklerinin yanında, kuşkusuz millet hâkimiyetine dayanan ve bir fazilet rejimi olan Cumhuriyet yönetimi bulunmaktadır.
Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 98 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, spor, bilim, kültür, sanat ve çevre gibi alanlarda yaptığı atılımları ve güçlü demokrasisiyle önemli mesafeler kat etmiş, dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Tokatlı hemşehrilerimiz başta olmak üzere milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu