fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

“Zabıtayı belki 3-4 defa aradık. Hala gelecekler”

Çorum’un en işlek caddelerinden biri olan İpek Taksi kavşağında yer alan trafik ışıklarında dilendirilen ve yaşları 5-6 civarında olduğu iddia edilen çocuklarla ilgili yetkililerden yardım istenmesine rağmen herhangi bir işlem yapılmadığı belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir vatandaş da: “Zabıtayı belki 3-4 defa aradık. Hala gelecekler. Polisi arıyoruz, polis geliyor, korkutup kaçırıyorlar, polis gittikten sonra tekrar geliyorlar. Polis biz bişey yapamıyoruz diyor” şeklinde iddialarda bulundu.

Sokakta dilenen çocuklara ilgisiz kalındığı iddia edildi

İhbar hattımıza gelen bilgide, çocukların can güvenliğini hiçe sayarak kırmızı ışıkta bekleyen araçlara yaklaşarak para istedikleri belirtildi.

Konuyla ilgili gerek Zabıta, gerekse Emniyet güçlerine ihbarda bulunulduğunu fakat herhangi bir çözüm sağlanamadığını dile getiren vatandaşlar yetkililerin konuya müdahale etmelerini istedi.

Topladıkları paraları bir köşede bekleyen ve anneleri olduğu tahmin edilen kişiye ilettiklerini görüntüleyen vatandaşlar, büyük şehirlerde yaşanan bu sorunun Çorum’un da sorunu olmasından endişe duyduklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu