ÇorumÇorum GündemiÇorum'dan Güncel Haberler

81 İL KADIN EMEĞİ TÜRKİYE PROGRAMI ” ÇORUM BULUŞMASI”

AK PARTİ Genel Merkez Kadın Kolları tarafından başlatılan 81 İl Kadın Emeği Buluşmaları AK Parti Çorum Kadın Kolları tarafından gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından ” Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali ” düşüncesinden hareketle kadınların ekonomik hayatta daha etkin rol alabilmesi için başlatılan proje çerçevesinde girişimci kadınlarla onlara destek veren kurumların buluştuğu ve kurumların kadınlara verdiği desteklerin kurum müdürleri tarafından anlatılarak iş hayatına girmek isteyen kadınlara rehber olmayı hedefleyen program Çorum’da da büyük bir katılımla gerçekleşti.

AK PARTİ MKYK Üyesi Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK PARTİ Kadın Kolları MKYK Üyeleri Fatoş Gürkan,Ayşe Nevin Sert, Ayten Aydın, Dilara Tabak, Arzu Bakır, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın katılımıyla AK Parti Çorum Kadın Kolları tarafından düzenlenen programda Çorum’da aldığı desteklerle örnek olan kadınların başarı hikayeleri gelen ziyaretçilere rehber oldu.

81 İl Kadın Emeği Buluşmaları’nın Çorum programını gerçekleştiren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir yaptığı konuşmada; ” AK Parti MKYK Üyesi Milletvekilimiz Sn. Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Milletvekilimiz Sn. Oğuzhan Kaya, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Vekili Siyasi Hukuki İşler Başkanı Sn Fatoş Gürkan,Sn Kadın Kolları Myk Üyelerimiz, Sn Kadın Kolları Mkyk Üyelerimiz, Sn İl Başkanımız, Sn Belediye Başkanımız, Kıymetli Misafirler Ve Basınımızın Güzide Mensupları Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 81 ilde ‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali ’ buluşmalarına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından 81 ilde düzenlenen Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmalarını Çorum Kadın Kolları olarak Ak Parti Genel Merkez Başkan Yardımcılarımızın teşrifleriyle gerçekleştiriyoruz. Devletimiz tarafından kadının ekonomide daha güçlü ve etkin bir rol oynayabilmesi için verilen ekonomik desteklerin, hibelerin, eğitim desteklerinin, proje desteklerinin kurumlarımızın müdürleri tarafından bilgilendirmesinin yapılacağı, aldığı desteklerle ilimizde örnek çalışmalar yapan başarılı kadınlarımızın başarı hikayelerini aktaracağı programımıza hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burda kadın isterse neler yapar hep birlikte göreceğiz. gördüğümüz bu örnekler de bizlere rehber olacak, bu rehberlikten aldığımız güçle de yarınların inşaasında söz sahibi, geleceğe yön veren güçlü kadınlar olacağız. kadınların her alanda etkin ve söz sahibi olmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği desteklerle bugün daha güçlü ve özgürüz. geçmişte sınırlı özgürlük alanlarında kendimizi ifade edemiyorken bugün her yerde bizler varız. yarının inşaasında daha etkin olmak, geleceğe yön vermek için bizlere bu imkanları sunan Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tarım İl Müdürlüğü destekleri ile hayvan desteği alan Cansu Çetin ve Tarım İl Müdür Yardımcısı İbrahim Baykal tarafından tarım ve hayvancılığa yönelik destekler, Orman İl Müdürlüğü tarafından verilen desteklerle işletmesini kuran Ayten Uysal ve desteklerle ilgili bilgi veren Çorum Orman İl Müdürü Ömer Birkan Kayaalp, KOSGEB’ten aldığı desteklerle işletmesini kuran Nesrin Sarıca ve KOSGEB destekleri ile ilgili bilgi veren KOSGEB İl Müdürü Yusuf Yıldız, İşkur desteğiyle işletmesini açan Hülya Kalelioğlu ve İşkur destekleri ile ilgili bilgi veren İşkur Mesleki Eğitim Sorumlusu Fatma İnce, S.S Çorum Mavi Umutlar Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Koop Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çelen ve ve desteklerle ilgili bilgi veren Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım, TKDK desteğiyle işletmelerini kuran Sultan Aköz ve Nilgün Kantar TKDK destekleri ile ilgili bilgi veren TKDK İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, S.S Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Koop. Yönetim Kurulu Başkanı Havva Özata ve OKA destekleri ile ilgili bilgi veren OKA Müdürü Özgür Özden Yalçın 81 İl Kadın Emeği Türkiye Buluşmaları – Çorum programında kadınlara rehber olacak açıklamalarda bulundular .

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu