Samsun

Amatör Futbolda Ödüller Sahi̇bi̇ Buldu

Samsun’da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ödül töreninde takım ve sporcular ödüllerine kavuştu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, Samsun Amatör Ligi’nde 2023 yılında şampiyon olan futbol takımlarına, amatör futbola hizmet edenlere vefa ve ödül gecesi düzenlendi. Ödül gecesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Salonu’nda düzenlenen ödül gecesi spiker Cüneyt Ersan’ın sunumuyla gerçekleşti. ASKF Başkanı Şener Aydın, gecede ödül alan sporcu ve ailelerini tebrik ederek, “Çocuklarımız için fedakarca mücadele eden semt ve mahalle takımlarının yaşatılması için onların maddi manevi destekleyelim. Unutmayalım ki amatör spor vefadır. İlimiz sporuna destek veren büyüklerimiz bizim başımızın tacıdır” dedi.

Geniş katılım olduğu gecede sporcu ve ailelerine seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsunumuzun çocukları hayallerine ve yeteneklerine sınır koymasın, şehrini ve ülkesini her alanda gururlandırsın diye amatör spor kulüplerine büyük önem veriyor; maddi manevi desteklerimizi her sene artırarak sürdürüyoruz. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ödül Töreni’ne katılarak yaşayan efsane sporcular, çeşitli kategorilerde başarılara imza atan kulüp ve yöneticileri ile spora desteklerinden dolayı kurumlarımızdaki sorumlulara ödüllerini verdik. Bu vesileyle amatör spor kulüplerimize her sene verdiğimiz nakit desteğini bu sene 2 milyon 250 bin TL’ye çıkardığımızın müjdesini vermiş olduk” diye konuştu.

Samsun futbolunun efsanelerinin unutulmadığı gecede, kendi yaş gruplarında şampiyonluk yaşayan kulüplere kupaları takdim edildi. Ayrıca spora hizmet verenlerde unutulmadı ve teşekkür plaketleri takdim edildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, Ordu ASKF Başkanı Metin Kır, Ordu TÜFAD Başkanı Murat Özgen, TFF Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, TFF Ordu İl Temsilcisi Fatih Çelebi, TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Yol-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun, Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Olgay İnci, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sicil Lisans ve Spor Kulüpleri Birimi Şube Müdürü Murat Altun, TFFHGD Samsun Şube Başkanı Samet Çiçek, ASKF yönetim kurulu üyeleri, TÜFAD yönetim kurulu üyeleri, amatör kulüp başkanları, amatör kulüp temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu