TokatTokat Kültür & Sanat Haberleri

BARIŞA SEMAH DÖNDÜLER

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Zile Şubesi tarafından düzenlenen Gelin Canlar Bir Olmaya, Muhabbete Cem Olmaya adlı etkinlikte bir araya gelen Zile halkı barışa semah dönüp, demokrasi türküleri söylediler.

Editör-Taner Yeşilsu

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Zile Şubesi tarafından Gelin Canlar Bir Olmaya, Muhabbete Cem Olmaya adlı etkinliğe Genel Başkan Cuma Erçe, Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan, . Genel Sayman Nazım Kılıç ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Gecede sahne alan Ali Ekber Eren, Birkan Sağlam, Taner Balcanlı ve Zümran seslendirdikleri türkülerle unutulmaz bir gece yaşattılar. Gecede, barışa semah döndüler, demokrasi türkülerini beraber söyleyip, deyişlerle gönüller birlendi.

Genel Başkan Cuma ERÇE ve GYK üyelerinin katıldığı etkinlik için Başta Zile Şube başkanı Rahmi Gümüş ve yönetim kurulu olmak üzere, sanatçılarımıza, sunuculuğumuzu yapan Nermin Özcan’a, üyelerimize, dost ve musahip kurumlarımıza, muhtarlarımıza ve emeği geçen cümle canlara teşekkür etti.

GENEL BAŞKAN ERÇE, TOKAT ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ  

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Cuma Erçe, Derneğinin şube başkanlarıyla Tokat Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde bir araya geldi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Cuma Erçe, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği

Tokat Şubesinde, Tokat’ta bulunan şube başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldiklerini ifade ederek, “Çok verimli ve bir o kadar da değerli bir buluşma oldu. Devletin Aleviler ve kurumları üzerindeki asimilasyon politikaları ve gerici eğitim başta olmak üzere birçok güncel meseleler üzerine muhabbet ettik. Cemevlerimizi ve şubelerimizi ziyaret ettik. Genel Saymanımız Nazım Kılıç’ın, bölge sorumlumuz, Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkan’ın ve Birkan Sağlam canımızın da eşlik ettiği ziyaretlerimizin bölgedeki örgütlülüğümüze önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Başta Şube başkanlarımız olmak üzere bütün yöneticilerimize ve emeği geçen canlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu