TokatTokat Kültür & Sanat Haberleri

“GÖZÜM AYDIN TOKAT’A GİTMEK GEREK” İZLEYİCİDEN TAM NOT ALDI

TOKDEF’in katkılarıyla Tokat’ın tanıtımına destek olmak amacıyla çekilen “Gözüm Aydın – Tokat’a Gitmek Gerek” sinema filmi izleyiciden tam not aldı.

Editör-Taner Yeşilsu

Tokat’ın tanıtımına katkı amacıyla çekilen “Gözüm Aydın – Tokat’a Gitmek Gerek” sinema filmi Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF’in organizasyonuyla seyirciyle buluşmaya başladı. Senaryosunu Tokatlı tiyatro sanatçısı Orhan Şeref Ayça’nın yazıp yönettiği dram ve komedi türündeki film, Tokat’lı hemşerilerden tam not aldı.

Senaryosunu Tokatlı tiyatro sanatçısı Orhan Şeref Ayça’nın yazıp yönettiği, “Gözüm Aydın – Tokat’a Gitmek Gerek” sinema filmi izleyicileri ile buluşmaya başladı. Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF’in organizasyonuyla hemşerilerin gösterimine sunulan film seyirciden tam not aldı. İstanbul Anadolu yakası Sancaktepe Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi’nde yapılan ilk gösterimi TOKDEF Genel Başkanı İlhami Özel, federasyon yöneticileri ve filmin yönetmeni Orhan Şeref Ayça, birlikte izledi.

TOKAT’IN TANITIMINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Film öncesi konukları selamlayan TOKDEF Başkanı İlhami Özel, Tokat’ın tanıtımına katkıda bulunan her çalışmanın destekçisi olmaya devam edeceklerini kaydetti.

GELİN HEPBERABER TOKAT’A GİDELİM

Filmin senaristi ve yönetmeni Orhan Şeref Ayça da seyirciyi coşturan konuşmasında Tokat’a dair anılarını ve geçmişe dair izlenimlerini aktardı. Ayça, “Bu film dram, komedi ve yol hikayeleri ile hep beraber Tokat’a götürecek bizleri. “Tokat’a gitmek gerek” Gözüm Aydın adlı film ile gelin hep beraber Tokat’a gidelim’’ dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu