AmasyaBirkan DemirciÇorumKastamonuSamsunTokat
Trend

İnsan Olmak: Güneşin Ardında ve Yağmur Altında

Sonuçta insanız. Çok da takılma. Güneşi seviyorum deriz; gölgeye kaçarız. Yağmuru seviyorum deriz; şemsiye açarız. İnsanız işte, karmaşık duygularla dolu, değişken ve bazen çelişkili.

Herkesin bir sözü vardır, bir önerisi, bir eleştirisi. Ama unutmamalısın ki, insanların dediklerini kulak arkası yapmak bazen en sağlıklısı. Eğer içinde yatan bir doğru varsa ve bu doğru ahlaka ve etiğe uygunsa, bildiğin yolda yürümeye devam etmelisin.

Başarı, sabır ve sebatlı çalışmanın birleşiminden doğar. Yolda karşılaştığın engeller, sana karşı söylenen sözler, sana yönlendirilen eleştiriler olabilir. Ama bu seni yoldan çıkarmamalı. Bildiğin yolda ilerle, doğru olanı yap. Başarı zorlu bir yolculuktur ve sabır ile sebat onun temel taşlarıdır.

Belki de en zor zamanlarda, en büyük dersleri öğreniriz. Ancak bu dersler bizi güçlendirir, olgunlaştırır. Her düşüş, bir daha kalkabilmek için bir fırsattır. Unutma, insan olmak demek, hatalarından ders çıkarmak ve daha güçlü bir şekilde ileriye adım atmak demektir.

Yani, sonuçta insan olmak, kendini tanımak, doğrularından sapmamak ve hedefine odaklanmaktır. Herkesin yolculuğu farklıdır, ancak ortak olan şey, doğru ve etik değerlere bağlı kalarak bu yolculuğu sürdürmektir. İnsan olmak, yaşamın karmaşıklığına rağmen, doğru yolu bulmak ve onun üzerinde sebat etmektir.

BİRKAN DEMİRCİ

Benzer Haberler

Başa dön tuşu