fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

Başkan İncesoyluer; GAZETECİLER DÜŞMANINIZ DEĞİL

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Cemal İncesoyluer, gazetecilerin ne siyasilerin nede kamu kurumlarının düşmanı olmadığını söyledi

Başkan İncesoyluer yaptığı açıklamada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, bütün dünya da olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır. Konunun tarihçesini zaten her yıl bu vesileyle anlatılmaktadır. Gazetecilerin özgürleşme ve hür iradeleriyle zamanın şahidi olması anlamına gelen bu tarih ve gün, ne yazık ki her geçen daha ileri düzeye ulaşmak yerine adım adım geriye gitmiştir.
Gazetecilerin yaptığı haber ve yazılarından dolayı düşman görülmesi, yıllardan beri içimizde kanayan yaradır. Elbette, gazeteci de küfre, hakarete, itibar suikastına ve asparagas habere yeltenmeden haberini yapmak zorundadır. Haber veya yazısını gerçekler zeminine oturtmakla yükümlüdür. “Çamur at izi kalsın” anlayışı ilkel ve amatör gazetecinin işidir. Artık, iletişim çağındayız.Toplumun bilgiye ulaşması çok kolay olduğu gibi, edindiği bilgiyi kamuoyuyla paylaşacak iletişim araç ve aparatları çok fazladır” dedi.

Gazeteciyi yaptığı doğru haber ve gerçek yazılarından dolayı düşman ilan etmenin ilkellik olduğuna dikkat çeken Başkan İncesoyluer, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Gazetecinin bir ideolojisi, siyasi tercihi ve toplumsal bakışı elbette olur.. Ancak, haberde tarafsız yorumda hür” ilkesi, medyanın başat etik değerlerdir. Tokat medyasının da kahır ekseriyeti basın ahlak ve meslek ilkelerine uymaktadır. Başta siyasi irade olmak üzere, siyasi partilerimiz, STK’larımız ve toplumun bütün kesimlerinin de gazetecileri düşman yerine, dost ve çözüm ortağı paydaş olarak görmelidir. Tekrar bütün gazeteci arkadaşlarımın 10 Oc ak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu