Samsun

Coğrafi̇ Ve Kent Bi̇lgi̇ Si̇stemi̇ İle İlkadım Kontrol Altında

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadım Belediyesi Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemi sayesinde, işyerleri ve meskenlerin takip edildiğini söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadım Belediyesi Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemi hakkında bilgi aldı. Sistem sayesinde işyerleri ve meskenlerin belediye ile ilgili hizmetlerinin takip edildiğini, sistem sayesinde ilçedeki kaçak yapılaşmanın önüne geçildiğini, işyeri ve meskenlerde vergi takibinin kolaylıkla yapıldığını belirten Başkan İhsan Kurnaz, “Ekiplerimiz, ilçemizde düzenli olarak kontrollerini yapıyor. Sistem sayesinde İlkadımımızı sürekli kontrol altında tutuyoruz” dedi.

“Hemşirelerimizi her anında hep yanındayız”

Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemi sayesinde, işlerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yürütüldüğünü belirten Kurnaz, “Belediyemiz tarafından oluşturulan Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemimiz, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, çevre temizlik ve ilan-reklam vergileri gibi iş ve işlemleri kolaylıkla takip edebiliyoruz. Sistemimiz sayesinde emlak kaydı bulunmayan yerleri de tespit edebiliyoruz. Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemimize işlenen veriler sayesinde, ilgili müdürlüklerimiz gerekli işlemleri yapıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları bizim önceliklerimizdendir. Hemşehrilerimizin her anında hep yanlarında olabilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu