TokatTokat'dan Güncel Haberler

DEPREMDEN ETKİLENEN 327 VATANDAŞ KONTEYNERLERE YERLEŞTİRİLDİ

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Sulusaray, Artova ve Yeşilyurt ilçelerinde meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremde evleri ağır hasar gören 327 vatandaşın konteynerlere yerleştirildiğini ifade ederek,Sulusaray’da 24, Yeşilyurt’ta 19 konteyner daha kuracağız. Devletimizin tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Editör-Taner Yeşilsu

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu beraberinde Sulusaray Kaymakamı Ömer Burak Bozkurt, AFAD ve İl Özel İdare ekipleri ile beraber 18 Nisan 2024 tarihinde 5.6 şiddetinde meydana gelen depremlerde konutu ağır hasar gören vatandaşlara dağıtımı yapılan konteynerleri inceledi.

327 VATANDAŞ KONTEYNERLERE YERLEŞTİRİLDİ

İncelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Hatipoğlu, Depremden etkilenen vatandaşlar için konteyner kurulum çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade ederek, “Sulusaray’da 56, Artova’da 16, Yeşilyurt’ta 1 konteyner kurulumu tamamlandı. Toplam 327 vatandaşımızı konteynerlere yerleştirdik. Sulusaray’da 24, Yeşilyurt’ta 19 konteyner daha kuracağız. Devletimizin tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu