Kastamonu

Kastamonulu Kadınların Gazze İçi̇n Ördüğü Gi̇ysi̇ Ve Battani̇yeler Fi̇li̇sti̇ne Gönderi̇ldi̇

Kastamonu Halk Eğitimi Merkezinde (HEM) eğitim alan kadın kursiyerler, İsrail’in saldırıları altındaki Gazzeli kadın ve çocuklar için ördükleri battaniye, kışlık giysi ile çeşitli ürünleri Gazze’ye gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hazırlanan proje çerçevesinde Kastamonu Halk Eğitimi Merkezinde eğitim alan kadın kursiyerler, Gazze’deki bebekler, çocuklar ve kadınlar için giyim ve ihtiyaç eşyası üretti. Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi, her ay düzenli olarak saldırılardan etkilenenlerin üşümemesi için 200 kit el emeği göz nuru giyim ve ihtiyaç malzemesini üreterek Gazze’ye gönderiyor.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan proje çerçevesinde Kastamonu Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören kadın kursiyerlerin, öğretmen ve usta öğreticilerin Gazzeli kadın ve çocuklar için çok anlamlı bir çalışma yürüttüğünü belirterek, “Gazze’deki mağdur olan ailelere Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi giyim üretim atölyemizde ürünler üretmekteyiz. Biz de bu kampanyanın bir parçası olmaktan çok büyük mutluluk duymaktayız. Umarım bir nebze de olsa faydamız dokunacaktır. Üretimde emeği geçen Kastamonu Halk Eğitimi Merkezine, öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu