fbpx
Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

KEMAL VANLI DOSTUM DEĞİL…

Gazeteci Kemal Vanlı’yı, yönetim kurulu toplantısında Tokat Gazeteciler Cemiyetine üyeliğine teklif ettiklerinde kendisiyle mahkememiz devam ediyordu. Oylamaya sundum, bende dahil kahır ekseriyetle üyeliği için onay verdik. Birbirimizden pek hoşlanmasakta, O bir gazeteciydi ve çok iyi bir yazardı. Dolayısıyla cemiyet üyeliğini hak ediyordu.

Sonra, aradan çok değil bir 8 ay geçtikten sonra, benim Dr. Bilal Durmaz ile ilgili bir yazımdan dolayı benim hakaret olarak kabul ettiğim ifadelerle ve ağır kabul ettiğim cümlelerle adeta bana saldırdı. Cevap vermedim çünkü, her insan yeni bekleme ve denemeleri hak ediyordu. Kemal Vanlı’yı 2014 yılından bu yana biliyor olmama rağmen, her insanın tanıma süreci var diye düşündüm ve bir cevap vermedim. Çünkü Kemal Vanlı Tokat Medyasından dışlanacak bir adam değildi. Bu meslekte iki satır yazamayanların, haber formatını bilmeyenlerin ve hatta 5 N 1 K dediğimde 4 kelle oturup “eski köye yeni adet getirmekle” suçlandığım zamanların üstünden çok süre geçmedi. Darbukacının televizyoncu, karpuzcunun gazeteci olduğu bir ortamda Kemal Vanlı hem gazeteci hem de adamakıllı yazardır. Belki, yazdıklarının bir çoğunu tasvip etmem ama, Onun yanlış bulduğum fikirleri ve eleştirilerini özgürce ifade etmesinden yanayım.

Dış etkenlerin baskılarını, hav havlamalarını az çok tahmin ediyorum. O sebeple kendisine hiçbir zaman yakıştıramayacağım yazılara imza attı. Bunlardan birisi de AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin ile ilgili olanıdır. Keşke bu mahkeme ve mahkumiyet hiç olmasaydı. Eğer Özlem Hanım ile sağlıklı bir diyalogum olsaydı, Kemal Vanlı ile barıştırırdım. Özlem Hanımın yanında yer aldım, Vanlı’nın karşısına çıktım. Programına çıkıp, sonuna kadar savundum. Peki Özlem Hanım arayıp teşekkür etti mi? Hayır etmedi.

Eğer şuanda Tokatta AK Parti ancak 2 milletvekilliğinde patinaj ediyorsa bunun başat sebebi Özlem Zengindir. Eğer 2023 seçimlerinde Özlem Zengin’in olduğu bir liste olursa, AK Parti 2 milletvekilliği ile yetinsin. Burada hiç kimse Onun marabası değil, olmayacakta. Herkesi canından bezdirdiğini yakinen biliyorum. Nesin sen kardeşim, Allah mısın, peygamber misin? Tamam muktedirsin. Belki herşey iki dudağının arasında. Ya Allah, ya Peygamber, ya Ahiret, ya vicdan senin hangi yanına düşer Özlem Hanım?

Kimleri korkuttuysan, kimler senden korkuyorsa ben onların yanındayım. Hayatım boyunca mazlum mus’tazafların yanında oldum, mağrurların ve varsılların yanında olmam.

Cemal İncesoyluer

Başa dön tuşu