TokatTokat'dan Güncel Haberler

KOLONYA İKRAM EDİP DERT VE SORUNLARI DİNLEDİ

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Halk Günü buluşmasında vatandaşlara kolonya ikram edip dert ve sorunlarını dinledi.

Editör-Taner Yeşilsu

31 Mart Yerel Seçimlerinde ‘Değişime Doğru’ sloganıyla yola çıkan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, 31 Mart Seçimlerinden zaferle çıkmasıyla birlikte Tokat Belediyesi’nde de değişimler yaşanmaya devam ediyor.

TABANIN SESİNE KULAK VERİYOR

4 Nisan tarihinde eski Başkan Av. Eyüp Eroğlu’ndan şehrin mührünü alan yeni Başkan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, o günden bugüne halkla olan bağını hiç koparmayarak adeta onların oğlu, kardeşi, arkadaşı gibi sıcak ilgi ve alakayla tabanın sesini dinlemeye devam ediyor.

BABA YAZICIOĞLU’NDAN FEYZ ALMIŞ

1984-1989 yıllarında Türkiye’nin en genç Valisi olarak Tokat’a atanan rahmetli babası Recep Yazıcıoğlu, görev yaptığı süre zarfında vatandaşın gönlünde ve kalbinde taht kurmuştu. Rahmetli Yazıcıoğlu’nun görev disiplini ve vatandaşa karşı olan ilgi ve alakası nedeniyle çok seviliyordu. Rahmetlinin görev yaptığı dönemde sayın Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’nun sürekli elinin altında bulundurduğu ‘Altın Yıllarında Tokat’, yine rahmetli Danışmanı ve TGC Başkanı Cemal İncesoyluer ile birlikte çıkarttığımız ‘Bir Kent Bir Adam’, yine 1986 yılında Ünlü Ressamı Ersal Yavi’nin Tokat Otelcilik ve Turizm A.Ş tarafından Niksar, Zile, Artova, Erbaa, Turhal, Reşadiye ve Almus İlçelerinin tanıtıldığı ‘Tokat’ kitabı çıkarılmıştı. O dönemin Belediye Başkanı rahmetli Hüdayi Sayıbaş, Tokat halkına çok değer verirdi. Rahmetli, o zamanlar otobüs şoförlerine talimatı bile vardı mesela, “Benim vatandaşım ehli keyiftir sakın ola duraklarda durmamazlık yapmayın’ talimatı vermişti.

VATANDAŞLARIMIZIN HAYAT KALİTESİNİ YÜKSELTMEYİ ÜLKÜ EDİNDİK

39 Günlük Tokat Belediye Başkanı olan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, ilk ‘Halk Günü’ programında da vatandaş temasını ön planda tutmaya devam ediyor. Halk Günü’nde ziyarete gelen vatandaşlara kolonya ikram edip dert ve sorunlarını dinleyen Başkan Yazıcıoğlu, vatandaşlarla dolu dolu bir gün geçirdiklerini ifade ederek, “Üretken Belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak vatandaşlarımızın memnuniyetini ve hayat kalitesini yükseltmeyi ülkü edindik. Bu kapsamda sizlerle birlikte şehrimizi yönetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu