Samsun

Li̇se Öğrenci̇leri̇ne Kari̇yer Geli̇şi̇mi̇ Ve Mesleki̇ Eği̇ti̇m Semi̇neri̇

Samsun’un Bafra ilçesinde lise öğrencilerine yönelik kariyer gelişimi ve mesleki hedef belirleme konulu seminer verildi.

Uzmanlar, lise döneminde bireylerin ilgi, yetenek ve değerlerini göz önünde bulundurarak hedeflerini belirlemeleri, izleyecekleri yolları planlamalarının çok önemli olduğu ifade ediyor. Bu amaçla Bafra Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerine ‘Kariyer gelişimi ve mesleki hedef belirleme’ konulu seminer düzenlendi. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Fadime Albayrak’ın daveti ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyeleri lise öğrencileri ile bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen seminerde OMÜ Tarih Bölümü eski Dekanı Prof. Dr. Rıza Karagöz, Prof. Dr. Mucize Ünlü, doktora öğretim üyesi Tuğba Kara, asistan Sevgi Akkoyun öğrencilerin sorularını cevapladı. Öğrencilerle sohbet ederek seminere başlayan öğretim üyeleri kariyer gelişimi, mesleki hedef belirleme, meslekler ile ilgili değer, yetenek ve kişisel özellikler arasındaki ilişkiler konularında deneyimlerini paylaştılar.

Lise öğrencileri ile sohbet havasında söyleşi gerçekleştirildi. Düzenlenen söyleşi soru-cevap şeklinde son buldu. Seminerin ardından Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Müdiresi Sergül Gezgiç öğretim üyelerine teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu