Çorum

Sungurlu Beledi̇ye Başkanı Şahi̇ner: “Bu Karar Bi̇zi̇ Hi̇zmet Etmekten Alıkoymayacak, 46. Gün Görevi̇mi̇n Başındayım”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mahkeme tarafından suçsuzluğu ve haklılığı tescil edildiği halde siyasi baskı ile 45 gün ’siyasi yasak’ kararı aldırıldığını söyledi.

1994-2013 yılları arasında, Sungurlu Ticaret Odası Başkanlık görevinde maaş, oturum parası, yolluk almadığını hatırlatan Başkan Abdulkadir Şahiner, bu süre zarfında makam arabasını dahi kullanmadığını ifade etti. Tüm masrafların şahsı tarafından karşılandığı halde, açılan davadan berat ettiğini belirten Başkan Şahiner, “Mahkeme tarafından suçsuzluğum ve haklı olduğum tescil edildiği halde, siyasi baskı ile ‘45 gün siyasi yasak’ kararı aldırdılar” dedi.

“145 soruşturma, 22 mahkemeden alnımızın akı ile çıktık”

Muhalefet Belediye Başkanı olmasından dolayı, 9 yıllık Belediye Başkanlığı görevi boyunca 145 soruşturma, 22 mahkeme geçirdiğini söyleyen Başkan Şahiner, “Allah’a çok şükür bunların hepsinden tertemiz, alnımızın akıyla çıktık. Gelen müfettişler dahil Belediyemiz hakkında vermiş olduğu raporlar bunların tescilidir” ifadelerini kullandı.

“Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek”

Bu zamana kadar atılan iftiraların, yalan yanlış haberlerin kendi ayaklarına dolandığını söyleyen Başkan Şahiner, “Tüm pislikleri yaptıkları halde, utanmadan toplum içerisinde geziyorlar. Bu siyasi kararlar, hiçbir zaman bizi, hizmet etmekten alıkoyamayacak, mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” diye konuştu.

“46. gün görevimin başındayım”

Aldığı cezanın ardından 46. gün görevinin başında olacağının altınız çizen Başkan Abdulkadir Şahiner, 45 gün boyunca hizmetlerin aksamadan devam edeceğini söyleyerek, “Bu konuda Belediye Meclis üyelerimize ve ekibime güvencim tamdır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu