AmasyaÇorumSamsunTokatTokat'dan Güncel Haberler

TOKAT’TA 5.6 ŞİDDETİNDE DEPREM

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat’ın Sulusaray İlçesi’nde 5.6 şiddetinde deprem meydana geldiğini ifade ederek, “Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu, AFAD ve ilgili kurumların tüm ekipleri saha taramalarına başladı” dedi.

Editör-Taner Yeşilsu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ifade ederek, “Meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” dedi.

TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU BÖLGEDE

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat ilimiz Sulusaray ilçemizde, saat 18.11’de, 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini ifade ederek, “Dün yaşanan depremin ardından bugünde ilçede inceleme bulunduktan sonra Artova ilçesinde de geçmiş olsun ziyaretleri yaparken depreme yakalandık. Ekiplerimiz bölgede durum alıp gerekli bilgilendirmeleri yapacağız. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz” diye konuştu.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremi Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerinde de hafif şekilde hissedildiği ifade edildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu