Kastamonu

Üni̇versi̇te Öğrenci̇leri̇ne Doğada Yaşam Eği̇ti̇mi̇

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından üniversite öğrencilerine doğada yaşam anlatıldı.

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından Kastamonu Üniversitesi’nin ihtisas alanı olan “ormancılık ve tabiat turizmi” yönünü, öğretmen adayı öğrencilere tanıtmak ve bu hususta farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim düzenlendi. Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Hikmet Haberal’ın konuşmacı olduğu “Doğada Yaşam ve Eğitimi” konferansı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Konferansta konuşan Haberal, doğa ve doğada yaşamı içeren fotoğrafların ve videoların ağırlıkta olduğu bir sunum gerçekleştirerek, doğada yaşam ekipmanlarını tanıttı. Haberal, ekipmanları tanıtarak kullanımları ve önemleri hakkında öğrencilere detay bilgi verdi.

Haberal, sunumunda Doğu Karadeniz Bölgesindeki dağlar, Kastamonu’daki Ilgaz ve Küre Dağları doğa manzaralarını sunarak buraların doğasının güzellikleri, hayvan ve bitki çeşitliliklerini ve mimari kültür mirasları hakkında bilgilendirmede bulunarak öğrencilere tanıttı.

Doğada yaşam becerileri ve doğaya karşı olan sorumluluklar üzerinde bilgilendirmeler yapan Haberal, doğanın ekolojik yanının korunması ve çevre kirliliğine hususen önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Doğada bırakacağımız tek iz ayak izimiz olmalıdır” dedi.

Konferans sonrasında Dekan Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Öğretim Görevlisi Hikmet Haberal’a teşekkür belgesi takdim etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu