Kastamonu

Üni̇versi̇te Öğrenci̇leri̇ne Maddi̇ Bağımlılığının Zararları Ve Korunma Yolları Anlatıldı

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum” projesi ile “Hayata Renk Verelim” projesi çerçevesinde 480 üniversite öğrencisine daha madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları konusunda bilgiler verildi.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından “Hayata Renk Verelim” sosyal sorumluluk projesi faaliyetleri çerçevesinde “Bilgilendirme-Bilinçlendirme” etkinliklerine yönelik faaliyetleri devam ediyor. Bu çerçevede Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Azdavay’daki Çocukören Köyü İlkokulu ziyaret edildi. Ziyaretlerde eğitim görmekte olan öğrencilere temel güvenlik kuralları, güvenli internet kullanımı, sosyal medya bağımlılığı, polislik meslek tanıtımı, çevre, doğa ve hayvan sevgisi, güvenli geçiş alanları, yaya geçitleri ve alt geçitler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Animasyon filminin de izletildiği Azdavay Çocukören Köyü İlkokulunda öğrencilere okuma seti, boyama kitabı, kalem seti, minik polis kimlik kartı, not defteri, etiket gibi kırtasiye malzemesi ve ahşap oyun setleri hediye edildi. Ekipler, Azdavay Çocukören Köyü İlkokulu sınıf öğretmeni Haydar İkizoğlu ile de görüşerek okul ve köy hakkında bilgiler aldı.

480 üniversite öğrencisine madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları anlatıldı

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum” projesi çerçevesinde 473 üniversite öğrencisine daha madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün koordinesinde, Kronospan Orman Ürünleri A.Ş. destekleriyle hayata geçirilen “Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum” projesi çerçevesinde Kastamonu Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile İhsangazi Meslek Yüksekokulu, Bozkurt Meslek Yüksekokulu ve Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören üniversite öğrencilerine madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Etkinlikte ayrıca öğrencilere çeşitli hediyelerde verildi.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, özellikle Kastamonu’da il genelindeki bütün üniversite öğrencilerine ve gençlere ulaşarak madde bağımlılığının zararları ve korunma yöntemlerinin anlatılacağı belirtildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu