TokatTokat Siyaset Haberleri

YSK’DAN ŞOK KARAR: MENTEŞE’NİN ADAYLIĞI REDDEDİLDİ

Yüksek Seçim Kurulu, İyi Parti Tokat Belediye Başkan adayı Şeref Menteşe’nin adaylığını reddetti.

Editör-Taner Yeşilsu

Yüksük Seçim Kurulu, Tokat’ta yerel seçimlerin kaderini belirleyecek bir karara imza attı. İYİ Parti Tokat teşkilatı tarafından Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Şeref Menteşe’nin adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürüldü.

ADAYLIK NEDEN REDDEDİLDİ?

Şeref Menteşe’nin adaylığının reddedilme sebebiyle ilgili YSK’dan yapılan açıklamada detaylı bilgi verilmezken, bu tür kararların genellikle adayların yasalara uygunluk durumlarıyla ilgili olduğu biliniyor.

YENİ ADAY HAKAN KARAGÖLLÜ

Şeref Menteşe’nin adaylığının düşürülmesinin ardından görevden alınan eski İl Başkanı Hakan Karagöllü İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı olarak belirlendiği öğrenildi.

BAŞKAN ADAYLIĞIMIZIN ÖNÜNÜ KESMEK KİMLERİN İŞİNE YARAR?

Adaylığı düşürülen Şeref Menteşe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere dikkat çekti;

“Biz birilerinin adamı olmadık asla olmayız; tarafımız ve hedefimiz bellidir bizim. Biz inandığımız doğruları konuştuğumuz için güçlüyüz. Biz bir makama gelmek için değil, her yerde ve her zaman doğruları konuşuyor, sessiz çoğunluğun sesi oluyoruz. Bizim karşımıza Tokat’a dair projeleri, bilgi ve vizyonları ile çıkamayanların bizi susturmak için etik olmayan yol ve yöntemlere başvuruyor olmaları bizi yıldırmıyor, daha çok kamçılıyor. Biz Ayak oyunları bilmeyiz, arkadan iş çevirmeyiz, hedef birliği içerisinde olduğumuz insanlarla yol yürümeye devam ederiz. Bizim Belediye Başkan adaylığımızın önünü kesmek kimlerin işine yarar sorusuna verilecek cevap oynanan kirli oyunun mimarlarının kimler olduğunu anlamamızı kolaylaştırıyor. Bizim tek suçumuz, biz kazanan Tokat olsun istiyoruz. !”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu