Amasya'dan Güncel HaberlerBirkan DemirciÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokat'dan Güncel Haberler
Trend

ZEKİ GÜL

Başlık sade, temiz ve saf olsun istedim. Aynı, başlıkta ismi geçen saygı değer abim güzel insan Zeki Gül’ün kişiliği gibi…

Zeki Gül denildiğinde aklıma eski Çorum Belediye Başkan Yardımcısı, eski Çorum Belediye Başkanı yada Tarım ve Orman Bakanlığındaki görevi yada yaptığı bir çok kutsal görev gelmez. Zeki Gül denildiğinde Çorum’un yetiştirdiği bir değer gelir aklıma, içindeki ne ise dışındaki de o olan, kalbi gibi temiz ve saf olan, insanlara insan oldukları için değer veren ve hem Türkiye, hem de şehri olan Çorum sevdalısı güleç yüzlü bir insan gelir.
Nerden geldi bu yazıyı yazmak şimdi; Son zamanlarda sürekli Zeki Gül ismini insanlardan duyar oldum. Nerede bir konuşma başlasa Çorum’luların derdini dinlemek ve çözüm yolu bulmak olsa bu konu; orada genellikle bir Zeki Gül ismi geçiyor. Hangi görevi yapmış olursa olsun layıkıyla yaptığından, insanlara karşı güler yüzünden, kendisinin ilgisi dışındaki bir konu dahi olsa araştırıp çözüm yolu bulmaya çalışmasından bahsediliyor. Bir zamanlar Çorum’da görev yaptığı zamanlarda da ve şimdide Ankara’da görev yaptığı zamanda da üzerine düşen görevi layıkıyla yaptığından. İnsanların taleplerine sorun çıkarmaya değil çözüm bulmaya yönelik kişiliğinden bahsediliyor. Çorum’dan Ankara’ya göreve giden insanların içinde Çorumlu hemşerilerin rahatça ulaşabildikleri, sıkıntılarını anlatabildikleri, çözüm yolu araya bildikleri isimlerin arasında belki de en üst sıralarda bahsediliyor ismi. Nereden mi geldi bu yazıyı yazmak insanların yaptığı kötü şeylerden bahsetmenin yanında iyi insanların yaptığı iyi şeylerden de bahsetmek lazım. Şahsen benim de yakınen tanıdığım bir isim olan Zeki Gül’e bir Allah razı olsun demeyi borç bildiğimden, geldi bu yazı.
Görevini inanarak yapan insanları hak ettikleri ve başarı sağlayabilecekleri makamlarda görmek istiyor insan.
Zeki Gül bir konuşmasında; “Siyaset seni kendisini temsil etmesi için görevlendiren insanların ve toplumların senden istemiş oldukları yasal taleplerini gücünün yettiğinden daha fazla çaba göstererek o talebi yerine getirme mesleğidir. Siyasetçinin görevide insanların taleplerini dinlemek ve çözüm yolu arayıp bulmaktır. Eğer insanların sorunları, sıkıntıları ve istekleri ile uğraşamayacaksan siyasetle uğraşmayacaksın” demişti.

Şahsım adına teşekkür ediyorum.

Birkan Demirci

Benzer Haberler

Başa dön tuşu