AmasyaAmasya'dan Güncel HaberlerÇorumÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonuKastamonu'dan Güncel HaberlerSamsunSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

15 BİN LİRASI OLANA ARSA TAPUSU VERİLECEK!

Mevcut ekonomik şartlarda daire ve arsa sahibi olmak milyonlarca vatandaş için hayal haline gelirken, Milli Emlak’tan sürpriz bir ilan yayınlandı. Yapılan duyuruya göre Tokat dahil 36 ilde, piyasa koşullarının çok altında arsa satışı gerçekleştirilecek. Tokat’ın Almus İlçesine bağlı Kınık Belde Belediye Başkanı Güven Arslan, beldede, Maliye Hazinesine ait olan arsanın Kınık Belediyesi’ne tahsisi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Özel Haber-Taner Yeşilsu

Türkiye’deki enflasyonist ortam milyonlarca vatandaş için tapu sahibi olmayı imkansız hale getiriyor.

Devlet Hazinesi mülkleri olarak sınıflandıran çok sayıda arazi, Milli Emlak’ın yayınladığı ilan ile ihaleye açılacak. Milli Emlak, söz konusu taşınmazların satışı için belirlediği rayiç bedelde piyasa koşullarının oldukça altındaki rakamlara alım fırsatı sunarken, yerleşim yerlerine uzak bölgelerde bulunan ve ilerleyen yıllarda değerlenme ihtimali bulunan arazilerin uygun fiyatı ise genç yatırımcıları heyecanlandırdı.

ARSA FİYATLARI 13 BİN LİRADAN BAŞLATILDI

Anadolu şehirleri başta olmak üzere, 300 metrekarenin üzerinde bulunan çok sayıda arazi, 13 bin liradan başlayan fiyatlarla ilanlara koyulurken, tapu sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş açılan ilanlara büyük bir ilgi gösterdi.

36 İL İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI! BAŞVURULAR YALNIZCA BU YÖNTEMLE YAPILACAK

Tarım arazileri ve Maliye Bakanlığı’na ait arazilerin satışı hız kesmeden devam ederken, bu satışlarla ilgili tüm ilanlar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyuruluyor.

Başka bir başvuru kanalının olmadığını hatırlatan uzmanlar, uygun fiyatlı arsa alımı için internet kanalını kullanarak başvuruda bulunmalarının yeterli olacağını belirtti.

İHALE YÖNTEMİYLE SATILACAK, O ŞEHİRLERDEN ALINABİLECEK

İhale duyurusu, ilgili tarihi, ihale koşullarını, belirlenen ihale fiyatını ve ihaleyi düzenleyen il/ilçe Milli Emlak Müdürlüğü’nün iletişim bilgilerini içeriyor. Bu duyurular, belirli tarihlerde düzenlenen rekabetçi açık artırma yöntemiyle, en yüksek teklifi veren kişiye mülklerin satılmasını sağlıyor.

Ayrıca Milli Emlak’ın ihalesi aracılığıyla arsa sahibi olan vatandaşlar, sahibi oldukları yeni taşınmaz için 5 yıl boyunca emlak vergisinden ve KDV’den muaf tutulacak.

Gayrimenkullerini satmak isteyenler, peşin ödeme seçeneğiyle işlem yapabilirken, almak isteyenler ise tek peşinatla birlikte toplamda 24 aya kadar vadeli taksitli ödeme yapma seçeneğinden yararlanabilecek.

İŞTE TAPU SAHİBİ OLUNABİLECEK ŞEHİRLER:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak.

KINIK BELEDİYESİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Açıklanan ilanın ardından Tokat’ın Almus İlçesine bağlı Kınık Belde Belediye Başkanı Güven Arslan, beldede, Maliye Hazinesine ait olan arsanın Kınık Belediyesi’ne tahsisi için çalışmaları başlattıklarını ve Kınık halkına hayırlı olmasını diledi.

.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu