TokatTokat'dan Güncel Haberler

50 YIL ÖNCE DEDESİNİN KURDUĞU MUHTARLIĞI DEVRALDI

Tokat’ın Yeşilırmak Mahallesi kurucu muhtarı Ali Çelik’in torunu Anıl Çelik, 30 yıldır muhtarlık yapan İrfan Koç’tan muhtarlığı ve dedesinin koltuğunu devraldı.

ÖZEL HABER-TANER YEŞİLSU

Yeşilırmak Mahallesi’nde emlakçılık yapan 35 yaşındaki Anıl Çelik, 31 Mart Yerel Seçimlerinde muhtar adayı oldu. 7 bin 871 seçmeni bulunan ve kendisi dahil 6 muhtar adayının yarıştığı mahallede 23 sandıkta oy kullanıldı. 31 Mart günü gerçekleşen muhtarlık seçimlerinde 5 bin 600 seçmen 23 sandıkta oy kullandı. 2 bin 633 oy alan Anıl Çelik, en yakın rakibine bin 300 oy fark atarak yeni muhtar seçildi.  MAZBATASINI ALDI

31 Mart akşamı Yeşilırmak Mahallesi Muhtarı seçilen Anıl Çelik, 22 gün sonra bugün azalarıyla birlikte İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar.

KURUCU MUHTAR DEDESİNİN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Mazbatasını alan Muhtar Anıl Çelik, ilk olarak Yeşilırmak Mahallesi kurucu muhtarı olan dedesi rahmetli Ali Çelik’in kabrini ziyaret etti. Dedesi Ali Çelik’e rahmet dileyip dua eden Çelik, kırmızı karanfiller bırakarak, “50 yıl önce sana nasip olan bu görev bu gün de torunun olarak bana nasip oldu. 20 yıl boyunca yaptığın hizmetlerden dolayı mahallem adına sana teşekkür etmeye geldim. Mekanın cennet olsun” dedi.50 YIL SONRA DEDESİNİN KOLTUĞUNU 30 YILLIK MUHTARDAN DEVRALDI  

Yeşilırmak Mahallesi Muhtarlığını 50 yıl önce kuran Ali Çelik, 4 dönem (20 yıl) muhtarlık yaptıktan sonra görevini İrfan Koç’a devretmişti. Eski muhtar İrfan Koç, 6 dönem (30 yıl) yaptığı muhtarlığı 31 Mart Yerel Seçimlerinde kaybederek, yeni Muhtar seçilen torun Anıl Çelik’e düzenlenen tören ile görevini teslim etti. Görevi devralan yeni Muhtar Anıl Çelik, “Kurucu Muhtarımız dedem Ali Çelik’in görevini eski muhtarımız İrfan Koç’tan almanın gururunu yaşıyorum. Bir nevi dedemin mirasını, koltuğunu 50 yıl sonra torunu olarak ben devraldım. Bundan daha güzel bir şey olamaz benim için. 50 yıl önce mahalle muhtarlığımızı kuran ve 20 yıl hizmet eden dedem Ali Çelik’i minnet ve şükranla anıyor, mekanı cennet olsun diyorum. 30 yıldır mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da azalarım ve mahallem adına eski muhtarımız İrfan Koç’a teşekkür ediyoruz. Bizde teslim aldığımız bu görevi lakıyla yapmak için canla başla çalışacağız. Mahallemiz ve şehrimiz adına hayırlara vesile olmasını dilerim, Allah’ım utandırmasın” diye konuştu.

Eski Muhtar İrfan Koç ise yeni Muhtar Anıl Çelik ve ekibine teşekkür ederek, yeni görevinde üstün başarılar diledi.

Tören, günün anısına hatıra fotoğrafı çekinilerek son buldu.

 

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu