ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

AHLATÇI, CENGİZ AYTMATOV’U ANDI

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Türk Dünyasının Ortak Değeri “Cengiz Aytmatov” ’u Ölüm Yıldönümünde Andı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Türk milleti olarak dünyanın güzelliklerle ve iyiliklerle dolu olmasını arzu eden milletlerin başında geliyoruz. Cengiz Aytmatov sonsuza kadar güzelliklerin, iyiliklerin milletin hafızasında yaşayabileceği izler bırakan bir aydınımız bir değerimizdir. Aytmatov, sadece Kırgız edebiyatını dünyaya tanıtan ve en çok okunan yazarlar arasında yerini almakla kalmamış, Tanrı Dağlarının eteklerini yurt edinen Kırgız adlı köklü bir Türk boyunun varlığını ve onların hayat şartlarını, dinini, dilini, ideolojisini, hayat felsefesini dünyaya duyurmuş bir isimdir.” dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Kırgızistan’ın ve Kazakistan’ın güneşli bayrağı, Azerbaycan’ın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Özbekistan’ın, Türkmenistan’ın ve Türkiye’nin ay yıldızlı, al bayrağı ilelebet hep beraberce yaşayacak ve inşallah beraberce yükselecektir. Yeni nesillerimizin bizim zengin kültürümüzün değerlerini anlayacağına ve geleceğe yönelik adımlarını daha sağlıklı atarak ne kadar köklü bir medeniyete sahip olduklarının bilincine varacaklarına inanıyorum” İfadelerini kullandı.

Ahlatcı, “Türk dünyası arasındaki kardeşlik bağlarını, edebiyat gibi güçlü bir harç ile sağlamlaştıran Büyük Üstad Cengiz Aytmatov’u rahmetle ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu