fbpx
ÇorumÇorum Asayiş Haberleri

CEZAEVİNDE CİNAYETİN PERDESİ ARALANDI, İFADELER KAN DONDURDU

Çorum L Tipi Cezaevinde geçtiğimiz Mart ayında 2 mahkumun birlikte işlediği cinayetin ilk duruşması bugün yapıldı.

Mahkemede, 27 yaşındaki mahkum Fırat Tuncel’i nasıl öldürdüklerini en ince ayrıntısına kadar soğukkanlı bir şekilde anlatan Ünsal A. ve Çağrı Y. salondakileri dehşete düşürdü.

Haklarındaki “tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme”, “cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetten yoksun kılma”, “yaralama ve kesten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla haklarında iddianame hazırlanan mahkumlardan Ünsal A., “Fırat ile daha önce tartışmıştık. Başka bir arkadaşımın malzemesini çalmıştı, benimde malzememi çaldı. Bu nedenle onu öldürmeye karar verdim. O gün Fırat yatakta yatıyordu, uyanıktı, aşağıya çektim, iple kendisini boğmaya başladım. İçeriye kimse girmesin diye koğuşun kapısını bağladım. Boğduktan sonra meyve bıçağı ile kafasını kesmeye çalıştım. Kafasını vücudundan koparmaya çalışırken Çağrı’da bana yardım etti. Cinayet sonrası da duvara isimlerimizi yazdım” dedi.

Cinayetin diğer zanlısı Çağrı Y. ise; “Duvara isimleri Ünsal yazdı. Fırat Tuncer daha önce başkalarının eşyaları çalıyordu, Ünsal A.’nın ailesinin fotoğrafını da çalmış. Ben sadece Ünsal bana ‘Fırat’ın boğazını çevir’ dediği için çevirdim. Ancak o sırada Fırat’ın ölü olup olmadığını bilemiyorum. Boğduğu için büyük bir ihtimal ölmüştür” diye konuştu.

2014 yılında da cezaevinden izinli çıkarak galerici arkadaşı 32 yaşındaki Ü.Ş.’yi öldürüp boş bir alana gömdüğünü itiraf eden Ünsal A.’nın ve Çağrı Y.’nin işledikleri bu cinayetler sonrasında Çorum’dan alınarak başka kentlerdeki cezaevlerine nakledildiği biliniyor.

Başa dön tuşu