ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

DOĞAYA KEKLİK SALDILAR

Çorum Ticaret Borsası ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırlamış olduğu proje kapsamında, Sungurlu’da doğaya keklik salımı yapıldı.

Av yasağı bulunan Sarıkaya Köyü’nde düzenlenen keklik salımı törenine Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Yılmaz Kaya, İl Genel Meclisi Üyeleri Alaattin Tosundere, Mehmet Kaplan, Ercan Şahin, İlçe Müdürü Hicabi Berişbek, İlçe Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, Çiftçi Malları Koruma Başkanı Seyfi Erayhan, Avcılar Birliği Başkanı İdris Akyüz, köy Muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Kekliklerin doğal yaşamına uygun olan üç ayrı bölgeye doğal yaşamı korumak doğal dengenin korunumunu sağlamak amacıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan Sungurlu İlçe Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, “Tüm sivil toplum örgütleri ile beraber bizde bu kampanyayı destekliyoruz. Bu kapsamda doğaya keklik salınması ile süne biyolojik mücadelesine gayret göstereceğiz. Burada katkılarından dolayı İl Tarım Müdürlüğümüze ve Çorum Ticaret Borsa Başkanımız Naki Özkubat’a teşekkür ediyorum. Buradan ilçemizdeki tüm avcılara sesleniyorum. Doğada bulunan ve bizim biraz önce salımını gerçekleştirmiş olduğumuz keklikler buğday üretimimizin teminatıdır. Süne ile mücadelede parasız askerlerimizdir. Keklikleri vurmayın. Gelin ben size kekliklerin yerine tavuk eti ikram edeyim. Böylece doğal dengemiz bozulmamış olsun” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu