AmasyaAmasya Kültür & Sanat HaberleriÇorumÇorum GündemiÇorum Kültür & Sanat HaberleriKastamonuKastamonu’dan Kültür & Sanat HaberleriSamsunSamsun Kültür & Sanat HaberleriTokatTokat Kültür & Sanat Haberleri

En Uzuk Soluklu Yayın

Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak sosyal medya hesabından kültür dergisi yayınına dikkat çekerek;
Başkanlığını Sivas Valisi’nin yaptığı Sivas Hizmet Vakfı tarafından yayınlanan Hayat Ağacı dergisi 40 sayıyı geçerek bir şehir kültürü dergisi olarak, ülkemizin en uzun soluklu yayını oldu.

Derginin hazırlanmasında ve yayınlanmasında büyük emek sahibi Genel Yayın Yönetmeni sayın Mehmet Şarkışla üstadımıza Gürün Belediye Başkanı sayın Nami Çiftçi ‘nin desteği ile basılan Gürün Basın Tarihini taktim etme mutluluğu yaşadım.

3 yıl emek verdiğim eserimi böylesi üstadlara sunarken insanın eli titriyor,yüzü kızarıyor.Haddi aşan bir cümle olmamasına özen gösteriyoruz.Yigido duygusuyla edebi ile hareket ediyoruz.

Anadolu ozanlarının harman olduğu,Türkülerin başkenti Sivas. Türk Edebiyatı’nın Türk Kültürünün,Türk Tarihinin engin derya şehrinde bir damla gibi hissediyoruz kendimizi.

3 ayda bir seçkin yazılar ve fotoğraflarla yayınlanan Hayat Ağacı Dergisi’nde bir şıvğa olarak yer bulursak sevineceğiz.
diye bildirdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu