Çorum Eğitim Haberleri

HİTİT ÜNİVERSİTESİ TERSTEN GİDİYOR!

Bağımsız ve özerk bir yapıya sahip olan YÖKAK (Yüksek Öğretim Kalite Kurulu) tarafından Türkiye’deki devlet üniversitelerinin 2019 yılı memnuniyet oranları açıklandı.

İdari Personel, Akademik Personel ve Öğrenci bazında yapılan memnuniyet oranı sıralamalarında istediği oranları yakalayamayan Hitit Üniversitesi’nin puanlarında önceki yıllara göre büyük bir düşüş olduğu gözlendi.

84 ÜNİVERSİTE ARASINDAN SONUNCU OLDU!

Üniversitelerin İdari Personellerinin memnuniyet oranlarının sıralandığı listede 43 puan alarak 84 üniversitenin hiçbirinden daha yüksek bir memnuniyet oranına sahip olamayan Hitit Üniversitesi’nin 2015 yılında bu kategoride 65 puan aldığı, 2018 yılında ise 66 puan aldığı belirlendi.

AKADEMİK PERSONEL DE ÖĞRENCİLER DE MEMNUN DEĞİL

Akademisyen memnuniyeti sıralamasında ise 88 devlet üniversitesi arasında 86. olmayı başarabilen Hitit Üniversitesi’nde Öğrenci Memnuniyeti oranı 2017 yılında %73,5 iken 2019 yılında %46 olarak gerçekleşti.

İki dönem görev yaptıktan sonra 17 Mayıs 2019’da görev süresi dolan Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın ardından rektörlük görevine getirilen Prof. Dr. Ali Osman Öztürk yönetimindeki Hitit Üniversitesinde yaşanan bu memnuniyetsizliğin neden kaynaklandığı merak konusu oldu.

Türkiye Geneli Devlet Üniversitelerinin İdari Personel Memnuniyet Sıralamaları

Türkiye Geneli Devlet Üniversitelerinin Akademik Personel Memnuniyet Sıralamaları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir