ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

OĞUZLAR’DA ŞEHİTLER ANILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım,  İlçe kurum Müdürleri ve Oğuzlar halkı şehitleri unutmadı.
Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım,  İlçe kurum Müdürleri ve Oğuzlar halkı Oğuzlarlı Şehit J.Er Murat Keleş, Şehit J.Komando Er Hüseyin Damar, Şehit J. Uzm. Çvş Zekeriya Şahin’in kabirlerini ziyaret edip dua ettiler.  Ardından Merkez Camii’nde şehitlerimiz için yapılan Mevlüd-i Şerife katıldılar.
Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım; “ Rabbim tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin, bidaha bu topraklarda darbe yaşatmasın. Darbelerden çok çekmiş bir millet olarak bidaha darbe yaşanmasın düşüncesiyle abdestini alıp şehadete yürüyen, duaları ile sabahlara kadar nöbet tutan vatan evlatlarının birliği ve beraberliği bu ülkede bir daha darbelerin olamayacağını sergiledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzde 33 kurşuna karşı dimdik yürüyen Şehit Ömer Halis Demir’i, 15 Temmuz Şehitleri Köprüsünde darbecilere geçit vermemek için yürüyen hemşehrilerimiz Şehit Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u, Türksatta bağlantının kesilmemesi için direnirken şehit olan hemşehrimiz Ali Karslı’yı ve tüm 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu