ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

ŞEHİT OSMAN ARSLAN’DAN YILSONU ETKİNLİĞİ

Çorum Şehit Osman Arslan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü Tarafından “Vatansever İmam Hatip Gençliği ve Güvenli Gelecek” projesi kapsamında 2018- 2019 Eğitim- Öğretim yılsonu “Hayal İklimindeki Kısık Sesler” adlı etkinlik düzenlendi.

Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılan etkinlikte, bir yıl boyunca okul öğrencileri tarafında başarılı bir şekilde hazırlanan materyal ve resimlerin görücüye çıkarıldığı serginin açılışı protokol tarafından yapıldı.

Programa; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’da Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halit Çağdaş, ÇORİMDER Başkanı ve ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Boyraz, Dernekler İl Müdürü Mustafa Bayrak, ÇORİMDER Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Külcü, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yakup Duran, Okul Aile Birliği Başkanı İrfan Değirmenci, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Program, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve edebiyete intikal etmiş silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz anısına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Daha sonra okul öğrencilerinden Mustafa Avcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilafeti ile devam eden programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Ali Kuru, kısaca okullarının misyonundan bahsettim.

Şehit Osman Arslan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2016 2017 eğitim öğretim yılında açıldığını hatırlatan Kuru, okullarının misyonunun ilimde Öncü, fikirde özgün ve ahlâkta örnek nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi.

Şehit Osman Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak eğitim öğretimine devam ettiğini belirten Kuru, “Gayemiz kendisi ve yaşadığı toplum için bilgili kültürlü başarılı kendine güvenen inançlı gençler yetiştirmek bilginin ve ahlaki kuralların temel değerler olarak referans alındığı farklılıkların birer zenginlik olarak benimsendiği sevgi ve saygıya dayalı gönüllü birliktelikler oluşturmaktır 21. yüzyılda gelişen ihtiyaçlara cevap verecek bireyler olarak onları hayata hazırlamak insanlara değer veren problemlere çözüm üretebilen milli ve Ma’nevi değerlerini koruyan ve geliştiren kişilikli insanlar olarak onları yetiştirmektir” dedi.

Konuşmanın ardından sırasıyla okulu öğrencilerinden Tuana Çabuk “kaldırımlar” adlı şiiri, Muhammet Eren “En İyisi Sen Ol” adlı şiiri, Selen Ayça Şahin “Her Şey Sende Gizli” adlı şiiri, Zeynep Begüm Pelteci “Sol Yanım Acıyor Anne” adlı şiiri, İsmet Şenöz “Cenk Marşı” şiirleri güzel yorumları ile başarılı bir şekilde seslendirdiler.

Programı izlemeye gelen veliler çocuklarını gururla izlemenin keyfini çıkarırken, okunan şiirle ile de duygu dolu anlar yaşadılar.

Okulun öğrencileri tarafından başarıyla sahneye konulan aracıyla bir kişiye çarpıp ambulans çağırmaya çalışan bir kişinin durumu anlatan “Acil Servis” adlı skeç ile izleyicileri adete büyüledi.

Bir kız isteme olayı ile erkeklerin beklentilerini konu alan “Gülsüm’ün Kısmeti” ve hasta torunu için bal arayan bir ninenin hikayesinin anlatıldığı  “Pırtlatan Bal” adlı oyunlar izleyicileri kahkahaya boğdu.

Program, ülke geneli ve il genelinde İmam Hatip Liseleri arası yapılan yarışmalarda okulu temsil ederek dereceye giren öğrencilere etkinliğe katılan protokol tarafından ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu