AmasyaAmasya'dan Spor HaberleriÇorumÇorum'dan Spor HaberleriKastamonuKastamonu’dan Spor HaberleriSamsunSamsun'dan Spor HaberleriTokatTokat'dan Spor Haberleri

TFF, TÜM LİGLERDEKİ MAÇLARI SÜRESİZ OLARAK ERTELEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu, dün oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor A.Ş arasında oynanan karşılaşma sonrası Hakem Halil Umut Meler’e yönelik yapılan insanlık dışı alçak saldırıyı şiddetle kınayarak, tüm liglerdeki maçları süresiz olarak ertelediğini duyurdu.

Editör-Taner Yeşilsu

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden kamuoyuna yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere dikkat çekdi;

“Kamuoyuna Duyurulur

11.12.2023 Pazartesi günü MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçı sonrası kendini bilmez caniler tarafından FIFA kokartlı maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik yapılan insanlık dışı alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Halil Umut Meler’in sağlık durumunu yakından takip ediyor, değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz.

Bugün bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler’e yapılmamıştır. Bugün bu insanlık dışı alçak saldırı Türk Futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren, hakemlere yönelik suça teşvik eden herkes bu aşağılık suçun ortağıdır. Kulüp Başkanlarının, yöneticilerinin, teknik direktörlerinin, TV yorumcularının hakemleri hedef gösteren sorumsuz açıklamaları bugün bu alçak saldırıya zemin hazırlamıştır. Yıllar önce olmuş bazı olayları bugün olmuş gibi sürekli gündeme getiren herkes bu çirkinliğin sorumlusudur.

Bu insanlık dışı saldırının sorumluları ve azmettiricileri hakkında Devletimizle eş güdümlü olarak hak ettikleri tüm cezai işlemler uygulamaya başlamıştır. Sorumlu kulüp, Kulüp Başkanı, yöneticileri ve Halil Umut Meler’e saldırıda bulunan tüm suçlular, en ağır şekilde cezalandırılacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelenmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur.
Türkiye Futbol Federasyonu”

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu