fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

24 Saat Vatandaşlarımızın Yanındayız.

Yeni Koronavirüs’e (COVID-19) karşı ilimizde alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda toplandı.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, Kızılay Şube Başkanı Faruk Delen ve ilgililer katıldı.

Devletimizin Aldığı Kararlara Vatandaşlarımızın Hassasiyetle Uymasını İstiyoruz.

Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınması gereken tedbirlerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Koronavirüs tehlikesine karşı Devletimizin, başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere bakanlıklarımızın aldığı bütün kararlara vatandaşlarımızın hassasiyetle ve harfiyen uymaları rica edildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın Devletimizin aldığı kararlara uymasını istiyoruz. Çünkü bu onlar için onların sağlığı için alınan kararlar. Vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Özellikle de sosyal mesafeyi korumalarını,  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmamalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın park, bahçe gibi umuma açık alanlarda belirlenen tedbirlere uymalarını, kural ve kaidelere dikkat etmelerini önemsiyoruz. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde devlet millet ele bunun üstesinden geleceğiz.” dedi.

Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezleri Oluşturuldu 24 saat Vatandaşımızın hizmetinizdeyiz

Vali Dr. Ozan Balcı, “Vefa Sosyal Destek Grubu ilde Valimiz İlçelerde Kaymakamlarımız başkanlığında oluşturuldu. Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezi numaraları belirlendi. 24 saat esasına göre çalışıyor. Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılanması için gereken tedbirler alındı. Alışveriş yapmak isteyen, ihtiyaçlarını karşılanmasını isteyen vatandaşlarımız 155, 156, 153 (155 Emniyet, 156 Jandarma, 153 Belediye Beyaz Masa) numaralarından her zaman araya bilir, 0555 188 65 28 numaralı whatsapp hattından ihtiyaçlarını iletebilirler.” dedi.

Vatandaşlarımızın Yanındayız

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Her zaman onların destekçisiyiz. 24 saat esasına göre onların hizmetindeyiz. Rahat olsunlar, güvende olsunlar. Devletimiz bütün imkânları ile vatandaşlarımızın yanında.” dedi.

Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyoruz

Vali Dr. Ozan Balcı, “Sağlık çalışanlarımız önemli, gece gündüz demeden büyük fedakarlıkla hizmet yapıyorlar. Emeği geçen başta doktorlarımız olmak üzere, ebelerimize, hemşirelerimize, idari-teknik personelimize teşekkür ediyoruz. Onlara desteğimiz tam. Vatandaşlarımızın da onların işini kolaylaştırmasını istiyoruz. Özellikle evde kalarak, duyarlı olarak ve kurallara uyarak.” dedi.

 

Başa dön tuşu