Çorum Gündemi

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN “TEK BİR NEFESİN BİLE DEĞERİ BİLİNMELİDİR

AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ‘7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Milletvekili Ceylan, “Sağlık çalışanlarımıza emekleri, gayretleri, fedakarlıkları için ülkemiz ve milletimiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında vefat edenler başta olmak üzere, ebediyete uğurladığımız tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ceylan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 “Salgın dönemi bizlere ‘Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözündeki hikmeti bir kez daha göstermiştir. Bu süreç aynı zamanda sağlığa ve sağlık altyapısına yapılan yatırımın, ne kadar önemli, ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne sermiştir. Bir kez daha bu süreçte sizlerin yükünü hafifletmek amacıyla, aralarında yüksek kapasiteli şehir hastanelerinin de olduğu 25 sağlık tesisi ile 11 ek hizmet binasını hizmete açtık. İlimizde mevcut kullanılan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 850 yataklı bir hastane olarak halkımıza hizmet vermektedir. Hastanemiz bünyesinde açılacak olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi ile Onkoloji hastalarının tek merkezde tüm hizmetlere ulaşması hedeflenmektedir. Ayrıca eski Devlet Hastanemizin yeniden açılması için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Çalışmaların bitmesiyle Devlet hastanemiz vatandaşlarımızın hizmetine yeniden açılacaktır.”
Çorum’u sağlıkta Türkiye’nin yıldızı yapacaklarını dile getiren Ceylan, “Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Bu sağlık kuruluşumuzla gerek ilimizdeki vatandaşlarımız gerekse bölgemizde vatandaşlarımız büyük illere giderek tedavi görmelerine gerek kalmayacaktır. Amacımız vatandaşlarımızın derdine derman olmaktır. Tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.”
Ceylan; “En riskli gruplardan başladığımız aşılama çalışmalarında dünyanın en önde gelen ülkeleri arasındayız. Hiç şüphesiz bu başarıda en büyük pay, gece gündüz demeden insanımızı sağlığına kavuşturmak için koşturan sağlık çalışanlarımıza aittir. Kimi acil serviste, kimi yoğun bakım ünitesinde, kimi hastalara teşhis koymak için, kimi ilaç ve aşı geliştirmek için laboratuvarlarında, kimi sahada hastalığı sınırlamak uğruna nefes almaksızın bir çalışma temposuna girdiler. Eğitimlerinden başlayarak meslek hayatları boyunca üstlendikleri fedakarlığın en somut örneklerini bu dönemde gösterdiler. Şifa bulmasına vesile olduğunuz insanlar da sizlerin bu fedakarlığını asla unutmayacaktır. Tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlıyız” açıklamasında bulundu.
Ceylan, “Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak mücadelenin süreceğini vurgularken, sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm vatandaşlarımızı, tedbirlere riayet ederek, sağlık çalışanlarımıza destek olmaya çağırıyorum. İnsana değer veren, insan sevgisini mesleğinin şiarı edinmiş güçlü ve nitelikli sağlık camiamızın 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftasını tekrar tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında görev yapan hekimlerimize, hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, ahirete irtihal edenlerimize Canab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu