Çorum Siyaset Haberleri

AŞGIN, ‘BİZİM TEK DERDİMİZ ESNAFIMIZIN KAZANMASI’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hıdırlık çevresinde bulunan işyerlerini ziyaret ederek, esnafla toplantı düzenledi.

Hıdırlık çevresinin kaldırılmasına yönelik hiçbir açıklamasının olmadığına işaret eden Aşgın, “Bizim tek derdimiz, esnafımızın işinin kolaylaştırılması ve kazancının artırılmasıdır. Esnafımızla ilgili alacağımız tüm kararları esnafımızla istişare edip, gönül rızalarına önem vereceğiz” dedi.
Gönül Belediyeciliği yapmak için yola çıktıklarını hatırlatan AK Parti Başkan Adayı Aşgın, hiçbir esnafın rızası olmadan işyerinden çıkarma gibi bir niyet taşımadıklarını aktardığı konuşmasında, “Elbette ki biz de esnafımızın en güzel yerlerde ve şartlarda hizmet vermesini arzu ediyoruz. Ancak bu konuda nihai kararı verecek olan esnafımızdır. “ diye konuştu.
Kurulmuş ve faaliyetini yürüten tüm kooperatiflere eşit mesafede olduklarının altını çizen Aşgın, ayrım yapmadığını, esnafın işini kolaylaştıran herkesle çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.
AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şunları söyledi, “Biz gönül belediyeciliği yapmak üzere yola çıkmış bir davanın neferleriyiz. Gönül yıkarak iş yapmak bizim şiarımız değildir. Bir meseleyi çözmek için konunun muhatapları her kimse mutlaka onlarla istişare edeceğiz. Genelde şehrin bütününün faydasını, özelde de esnafımızın durumunu göz önünde bulunduracağız. Madem ki biz gönül belediyeciliği için yola çıktık, şehri imar ederken, gönülleri de mamur edenlerden olacağız. İstişare ve ortak akıl, her daim yol haritamız olacak.
Derdimiz esnafımızın işini kolaylaştırmak, daha güzel şartlarda çalışmalarına ve mutluluklarına katkı sağlamaktır. Biz esnafımızın alacağı her türlü karara saygılıyız. Kim hangi kooperatifle çalışacaksa, bunun kararını esnafımız verecek. Bize de katkı sağlamak düşecek. Biz esnafımızın arkasındayız, en çok üzerinde durup önem vereceğimiz konu esnafımızın daha çok kazanmasıdır. Bunun için her türlü desteği vermeye hazırız. Biz hiçbir zaman problem üreten değil, problem çözen, esnafımızla istişare edip işleri kolaylaştıran olacağız. Bu şehrin tüm kesimlerinin mutluluğunu kendi mutluluğumuz, rızasını kendi rızamız sayacağız. Kimse bizim dilimizden duymadığı söz ve açıklamalara itibar etmesin, esnafımızın içi rahat olsun.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu