Çorum Siyaset Haberleri

CAHİLLİK BİZDE

ERAL ‘’CAHİL Sözcüğünün kelime anlamı belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan, anlamına gelmektedir ‘’

CHP İl Başkanı ve Basın Sözcüsü Av. Sadık Eral, 20 Ocak’ta halk sohbetinde sarf ettiği sağ seçmenle ilgili “Sağa oy veren insanlar cahillik çemberi içindedirler” sözleri nedeniyle bir açıklama yaparak özür diledi.

Parti binasında İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve bazı parti yöneticilerinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen Avukat Sadık Eral, açıklamasında; “20 Ocak 2019 tarihinde CHP halk sohbetinde yaptığım konuşmanın yanlış ve eksik anlaşılmış olması, nedeniyle halkımızın doğru bilgi edinme hakkına duyduğumuz saygı nedeniyle yeni bir açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.

 

Öncelikle belirtmeliyim ki, yanlış anlaşılmalar her zaman olağandır. Hepimiz insanız. Gene belirtmeliyim ki 20 Ocak’ta yaptığım konuşma benim demokratik bir ülkede yaşayan her Türk vatandaşı gibi düşünce ve fikir hürriyetimi kullanmamdan kaynaklanmıştır.

Bu konuşmada kastedilen sağ seçmenle ilgili söylem. Bu kesimden oy alamayan sol, liberal, ya da çevreci partilerin durumunun tespitine ilişkindir.

Yani; sağdan oy almak isteyen partiler geçmişte siyaset bilimi açısından eksik ve yanlış davranışlar sergilemişler adeta seçmeni sağ partilere oy vermeye mecbur etmişlerdir. Biz de bu hataları yapıyoruz. Hatalı siyasi yöntemlerle diğer partilerin tabanından oy almaya çalışıyoruz.

Yıllardır kendimizi iyi anlatamadık seçmeni bilgilendiremedik bunun için yeterince oy alamadık; iktidar olamadık. Halkımıza günlük sorunlarına hangi çözümleri ürettiğimiz anlatamadık. Milli geliri nasıl artıracağımızı ülkeyi nasıl kalkındıracağımızı anlatamadık.’’dedi

Eral, açıklamasının sonunda birde ‘önemli not’ ibaresiyle cahil sözcüğünün Türk Dil Kurumu’ndaki karşılığını tarif ederek, şöyle dedi; “CAHİL Sözcüğünün kelime anlamı Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre; belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan, anlamına gelmektedir.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu